Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja o zgromadzeniu przed sądem w Legnicy

Przez   /   04/07/2018  /   4 Comments

Legnicka policja legitymowała uczestników spontanicznego zgromadzenia w obronie Sądu Najwyższego, które we wtorkowy wieczór zebrało się przed gmachem Sądu Okręgowego na ul. Złotoryjskiej. Czy zamierza wszcząć przeciwko nim jakieś czynności?

- Nie – odpowiada podkom. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – To było zgromadzenie spontaniczne. Policjanci byli tam wyłącznie, by ustalić jego cel. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Na protest przyszło około sto osób. Hasła są mniej więcej te same, co przed rokiem, kiedy w Polsce masowo odbywały się protesty w obronie sędziowskiej niezależności: “Europo, nie odpuszczaj!”, Wolne sądy”, “KonsTYtucJA”. Do radykalniejszych działań wzywał Grzegorz Żurawiński, nestor legnickiego dziennikarstwa. Przypominał, że Andrzej Duda obejmując urząd prezydenta RP przysięgał dochować wierności Konstytucji.

- Proszę państwa, to jest największe krzywoprzysięstwo, jakie złożono – mówił Grzegorz Żurawiński. – To jest podstawowy argument, żeby zażądać dymisji tego pana. Prezydent powinien się zrzec tej funkcji. Albo my, naród, powinniśmy zażądać ustąpienia tego człowieka z urzędu. Przysięgałeś, złamałeś przysięgę – odejdź. Zróbmy to zamiast świętować kolejne rocznice tego, co nam się jako społeczeństwu nie udało. Inaczej będziemy śpiewać za Janem Kochanowskim, że i przed szkodą, i po szkodzie Polak głupi.

Zdaniem Żurawińskiego trzeba zainicjować ogólnopolską zbiórkę podpisów pod petycją domagającą się od Andrzeja Dydy dymisji za złamanie Konstytucji.

PRINT SCREEN FACEBOOK.PL/ JACEK OKSIŃSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 78 dni temu dnia 04/07/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 4, 2018 @ 12:17 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. prezes pisze:

  Już tak nie narzekajcie, przynajmniej w Legnicy się z tym kotłujecie.
  Mnie wywaliło do Bolesławca i ledwo daję radę – jak nie znajdę sobie jakiegoś dobrego wice.. to nie wiem jak się tu utrzymam.

 2. Mocno zaniepokojony pisze:

  Skąd ja taki obywatel mam mieć pewność, że dane uczestników nie dostaną się w niepowołane ręce i nie zostaną gdzieś sklasyfikowane w jakiejś bazie danych? To są dane wrażliwe. Taki uczestnik demonstracji wiadomo jakie ma mniej więcej poglądy. Była wielka draka o Cambridge Analytica a tutaj brak powszechnej refleksji nad takim spisywaniem.

 3. Ela pisze:

  Obywatele powinni wiedzieć, że też mają prawo żądać od policjanta wylegitymowania się. Mogą też zapamiętać ich nazwiska.
  Mnie jednak co innego ucieszyło w powyższym opisie wiecu. Oto rola Grzegorza Ż., który wcielił się w postać trybuna ludowego. Zwłaszcza słowa “my, naród”, zabrzmiały wyjątkowo śmiesznie. “Znaj proporcjum, mocium panie” – chciałoby się za Fredrą powiedzieć, gdyby nie smutek bijący się o pierwszeństwo z zażenowaniem.
  O bezradności i bezsile świadczy pomysł zbierania podpisów pod petycją o samoodwołanie PAD. Wszystko to śmieszne, żałosne wręcz. Ośmiesza sprawę, za która gardłuje.

 4. Anonim pisze:

  Policjanci wielokrotnie ponawiali żądanie wobec obywateli wylegitymowania się przed pikietą i po niej. Nie potrafili podać przyczyny takiego żądania poza słowami: ktoś zgłosił, że się zbieramy i że to ZGROMADZENIE nie zostało formalnie zgłoszone do odpowiednich urzędów…Powtarzanie słów przez obywateli , że to jest spontaniczna pikieta nie wystarczyło. Zablokowali wyjazd samochodu osoby, która pierwsza przyjechała na to spotkanie obywateli. Była to forma n ę k a n i a ze strony POLICJI. Policjanci potrzebowali dokumentów tożsamości , by mieć możliwość ROZEZNANIA, czy to jest legalne zgromadzenie czy też nie. Takie wyjaśnienie usłyszeli uczestnicy pikiety. A teraz jest w s z y s t k o w porządku. Co z nękaniem przez POLICJĘ spokojnych i kulturalnie zachowujących się uczestników pikiety. Ludzie mają
  prawo do wyrażania swoich poglądów, gdy naruszana jest KONSTYTUCJA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka-021-1024x681

Kto idzie po mandat radnego w Złotoryi (RAPORT)

Read More →