um_team
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pogotowie – nawet bez umowy z NFZ – będzie jeżdzić

Przez   /   13/11/2017  /   No Comments

Obsługująca teren dawnego województwa legnickiego i jeleniogórskiego stacja Pogotowia Ratunkowego w Legnicy uzależnia podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia od zapisów w zapowiadanej nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Andrzej Hap, szef stacji, uspokaja jednak: – Nie ma zagrożenia, że po 1 stycznia karetki przestaną jeździć.

Po zapowiadanym na 1 stycznia 2018 r. upaństwowieniu ratownictwa medycznego w systemie mają pozostać wyłącznie lekarze ze specjalizacją z medycyny ratunkowej. Według szacunków dyrektora Andrzeja Hapa połowa lekarzy z jego zespołu nie spełnia tych kryteriów. Bez nich legnicka stacja nie będzie w stanie zabezpieczyć obsady dla ośmiu karetek specjalistycznych, które 24 godziny na dobę przez 30 (31) dni w miesiącu jeżdżą na wezwanie mieszkańców zachodniej połowy Dolnego Śląska. Dlatego Andrzej Hap zwleka z podpisaniem umowy z NFZ.

- To nie jest jakaś nadzwyczajna sytuacja, bo tak zdarzało się również w poprzednich latach, gdy wchodziły kolejne nowelizacje – wyjaśnia dyrektor Hap. Ufa, że tak jak dotychczas zwycięży rozsądek i zmiany nie sparaliżują pracy stacji. Cokolwiek nie zajdzie, poza specjalistycznymi pogotowie ma karetki podstawowe i te na pewno będą jeździć po 1 stycznia, nawet gdyby formalności z NFZ  przyszło dopinać aneksem w lutym.

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 343 dni temu dnia 13/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 13, 2017 @ 11:18 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

legnica-sesja-nadzwyczajna-015

Skład Rady Miejskiej w Legnicy na nową kadencję

Read More →