Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Podwyżki płac w KGHM

Przez   /   08/02/2018  /   No Comments

W wyniku zakończonych właśnie negocjacji pomiędzy zarządem KGHM a stroną związkową od 1 stycznia o 6,1 proc rosną wszystkie płace zasadnicze w KGHM. Na ogół oznacza to ok. 200 zł podwyżki. 

 

To, ile wynosi zasadnicza pensja w KGHM, zależy od zaszeregowania, czyli przypisania do odpowiedniej grupy w liczącej 36 stawek tabeli płac. Najniższa to nieco ponad 2 tys. zł, najwyższa – grubo ponad 6 tysięcy złotych. Po wprowadzeniu podwyżek górnicy np z XII grupy, zarabiający dotychczas 2.260 zł będą zarabiać 2.398 zł miesięcznie. W XX grupie będzie to już 3.554 zł miesięcznie, a w XXX – 5.568 zł miesięcznie.

Związkowcy mówią o sukcesie, ale podkreślają, że wciąż pozostaje kilka spraw niezałatwionych. Kluczową jest negatywny wpływ podatku od wydobycia miedzi na wysokość nagrody z zysku, należnej pracownikom KGHM.

 

FOT. KGHM.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

800_foto.kobiecetwarze5-563428

“Kobiece Twarze”. Mercedes na rzecz równouprawnienia

Read More →