basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Pobiegli dla Niepodległej

Przez   /   13/11/2017  /   No Comments

Ponad 400 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Legnickim Biegu Niepodległości (10 listopada) zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężyli: Tomasz Sobczyk z Wrocławia i Anna Ficner ze Złotoryi.

 

- W tym roku był to mój 40 bieg, kończę 40 lat i tak się pięknie złożyło, że wygrałem tutaj w Legnicy – cieszył się Tomasz Sobczyk. – W Legnicy, podobnie jak wszyscy zawodnicy, uczciłem na sportowo Święto Niepodległości.
Ten bieg od lat ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Przyjeżdżają do Legnicy biegacze z całego kraju i zagranicy. W 99 rocznicę odzyskania biegli m.in. w szpalerze 99 pochodni trzymanych przez wolontariuszy. Po zakończeniu tradycyjnie raczyli się świetną gęsiną serwowaną przez organizatorów.
Medale zwycięzcom wręczał prezydent Tadeusz Krzakowski wraz emerytowanymi nauczycielami wychowania fizycznego. – Wszyscy byliście zwycięzcami – powiedział prezydent. – Ten bieg jest wydarzeniem sportowym, społecznym i patriotycznym. Uczestnicząc w nim, akcentujemy właśnie nasz patriotyzm.
Przed Biegiem Niepodległości swoje umiejętności sportowe zaprezentowali uczniowie legnickich szkół i kijkarze, na znacznie krótszych dystansach.
Państwo Elżbieta i Jan Buczkowscy przeszli trasę z kijkami. Ich syn Błażej pobiegł w biegu głównym. Młodszy syn pływał tego dnia na zawodach w Oświęcimiu. – Rocznicę Odzyskania Niepodległości obchodzimy na sportowo – mówią. – Każdy na swój sposób, ale z refleksją dotyczącą właśnie naszej ojczyzny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 393 dni temu dnia 13/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 13, 2017 @ 3:51 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_5973

Juniorzy MSPR Siódemka mistrzem Dolnego Śląska!

Read More →