ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Po Święcie Legnicy będzie co wspominać

Przez   /   24/06/2019  /   No Comments

Koncerty gwiazd, tysiące ludzi, festiwal kolorów, lunapark, strefa gastronomiczna, zabawa, wielkie emocje i niespodzianki. Była dobra energia, radość i oczywiście muzyka. Takie właśnie było tegoroczne Święto Legnicy. Trwało na byłym legnickim lotnisku przez trzy dni, a każdy z nich był zupełnie inny. Będzie więc co wspominać.

Na legniczan czekało w piątek (21 czerwca) wiele atrakcji – m.in. wesołe miasteczko, strefa cateringu i Holi Festiwal – Święto Kolorów. Tysiące uczestników bawiło się w rytmie disco polo z Radiem Plus Legnica i z kapelami: Bayera, Zbóje, Basta i Czadoman. W sobotę porywająco zagrali: Anastasis, Photony i Afromental.
I wreszcie niedzielny finał. Fani Dawida Kwiatkowskiego pilnowali miejsc blisko sceny już od bladego świtu w niedzielę, a niektórzy czuwali nawet od soboty. Przyjechali bowiem z Warszawy, Krakowa, Kielc, Skierniewic, Opola i innych zakątków kraju. Nocowali nawet na terenie lotniska, byle tylko zobaczyć występ swojego idola! A koncert był bardzo dobry. Dawid Kwiatkowski ma bowiem świadomość swojej popularności, dlatego dał z siebie wszystko: nie tylko zaśpiewał największe przeboje, ale też cierpliwie rozdawał po występie autografy, spotykał się z fanami i udzielał wywiadów, w których podkreślał, jak ważne jest w życiu dążenie za marzeniami.
Przed Dawidem Kwiatkowskim na legnickim lotnisku wystąpiła Agata Sobocińska. Sympatyczna i skromna wokalistka młodego pokolenia nie spodziewała się aż tak entuzjastycznego przyjęcia. Ale po tym, jak publiczność śpiewała razem z nią teksty piosenek, pięknie się bawiła i domagała kolejnych bisów, Agata zeszła ze sceny uszczęśliwiona. – Publiczność w Legnicy jest wspaniała! Super się u was występuje! Zapamiętam Legnicę jak najlepiej – podkreślała.
- Jak co roku, organizacja Święta Legnicy była na najwyższym poziomie. Dziękuję Legnickiemu Centrum Kultury za organizację tego wydarzenia. Wiem, jak wiele pracy Was to kosztowało. Dziękuję także Państwu, że tak licznie bierzecie udział w tym święcie. I obiecuję, że nie zwolnimy tempa. Przed nami szereg kolejnych miejskich wydarzeń – mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Na finał wieczoru wystąpił Zespół Ørganek. Zaprezentowali takie muzyczne mistrzostwo, które trudno nawet opisać słowami. Krótko mówiąc, kto nie był, niech żałuje.
– Przychodzę na każde święto i zawsze jest świetnie. Za każdym razem inaczej, ale zawsze ciekawie – mówił legniczanin Jerzy Jańczak, który wraz z żoną przez trzy dni dobrze się bawili.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →