suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Po serii włamań do aut policja ma sprawcę

Przez   /   13/07/2018  /   No Comments

Policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który z kolegą włamywał się do samochodów na terenie Legnicy. Część skradzionego sprzętu odzyskano. Włamywacz został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Włamywacze grasowali na legnickich parkingach nocą z 6 na 7 lipca. Aby dostać się do wnętrza samochodu, niszczyli wkładki zamków w drzwiach albo wybijali szyby. Okradli w ten sposób 8 pojazdów. Jako łup zabierali radioodtwarzacze i inne drobne przedmioty pozostawione przez właścicieli w autach. Zniszczenia i straty wyrządzone przez przestępców oszacowano łącznie na blisko 10 tys. zł.

- Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się sprawą wytypowali sprawcę włamań do pojazdów, a następnie 8 lipca br. zatrzymali 34-letniego mieszkańca Legnicy. W wyniku przeszukania mieszkania należącego do włamywacza odzyskano część skradzionego mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje Iwona Król-Szymajda, oficer prasowa legnickiej policji.

Na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 34-latkowi nie tylko dokonanie 8 włamań do pojazdów. Odpowie także za kadzież zagęszczarki, której dokonał pod koniec czerwca br. oraz krótkotrwałego użycia pojazdu.

Jak ujawnia Iwona Król-Szymajda, zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Nie po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem. W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Legnicy o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. We wtorek na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Legnicy objął 34-latka trzymiesięcznym aresztem.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 310 dni temu dnia 13/07/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 13, 2018 @ 11:51 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →