Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Janusze” z Legnicy w finale konkursu ZAiKS-u i radia

Przez   /   22/05/2018  /   No Comments

Legniczanin Tadeusz Olchowski – kompozytor, muzyk i aranżer – odniósł wielki sukces w konkursie „Piosenka na 100″, ogłoszonym przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Polskie Radio, z okazji 100-lecia ZAiKS-u.

Piosenka „Janusze”, którą legniczanin nie tylko wykonał, ale też skomponował muzykę, napisał słowa i zrobił aranżację, znalazła się w ścisłej dziesiątce półfinalistów konkursu, pokonując ponad tysiąc innych piosenek! I to nadesłanych z całej Polski, również przez znanych i popularnych artystów!
- W ogóle się tego nie spodziewałem. Wciąż nie mogę w to uwierzyć – mówi legnicki artysta.
O konkursie dowiedział się przypadkiem. – Od niedawna jest członkiem ZAiKS-u. Któregoś dnia szukałem czegoś na ich stronie i zauważyłem, że ogłosili konkurs. Postanowiłem wysłać kilka moich piosenek, ale raczej na zasadzie „a co mi szkodzi”. Nagrania, które wysłałem, zostały zrealizowane w legnickim studiu nagraniowym Lecha Pańczuka – opowiada Olchowski.

W skład Kapituły konkursu weszli znakomici artyści i znawcy muzyki: Bogdan Olewicz – producent muzyczny i autor piosenek m.in. zespołu Perfect, Marek Kościkiewicz – założyciel i lider zespołu De Mono, Piotr Metz – kierownik Redakcji Muzycznej radiowej Trójki, Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Paweł Sztompke – kierownik Redakcji Muzycznej radiowej Jedynki.

Ten etap konkursu, w którym Kapituła miała wyłonić dziesięciu półfinalistów, miał zostać rozstrzygnięty jeszcze w kwietniu. Jednak zainteresowanie konkursem przerosło wszelkie przewidywania organizatorów – wpłynęły bowiem aż 1163 piosenki! – I jeszcze długo po upływie regulaminowego terminu dopytywano się o możliwość przyjęcia kolejnych utworów – napisali na swojej stronie organizatorzy konkursu.

W związku z tak ogromnym zainteresowaniem, Kapituła musiała przedłużyć termin ogłoszenia półfinalistów o miesiąc. – O przedłużeniu terminu powiadomiono nas mailem. Ponieważ niczego się nie spodziewałem, bo kto by się spodziewał widząc tylu konkurentów, nie zaglądałem już na stronę organizatorów. Aż kilka dni temu, kiedy jechaliśmy z żoną autem, usłyszeliśmy w radiowej Trójce, że wyłoniono już półfinalistów. Moja małżonka zajrzała do internetu w telefonie i… zamarliśmy. Okazało się bowiem, że moja piosenka „Janusze” znalazła się w wybranej dziesiątce! Ciągle nie mogę w to uwierzyć – mówi Tadeusz Olchowski.

Teraz wszystko jest w rękach słuchaczy. Bo już nie Kapituła, a głosy oddane przez ludzi zadecydują o tym, które piosenki trafią do ścisłego finału i kto okaże się zwycięzcą konkursu „Piosenka na 100″. Zachęcamy do głosowania! Potrwa do 3 czerwca.
Półfinałowych utworów można posłuchać i głosować tu:

https://www.polskieradio.pl/336

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1541 dni temu dnia 22/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2018 @ 2:38 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

crash-test-1620608_1280

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Read More →