Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Pilzno docenia cudowne dzieci legnickiego LAF-u

Przez   /   04/12/2017  /   No Comments

Wśród nagrodzonych podczas  międzynarodowego Festivalu Animánie w Pilznie jest aż 6 dziecięcych animacji zrobionych podczas Warszataów Filmu Animowanego Legnickiej Akademii Filmowej. Czeskie jury doceniło dzieła Heleny Stańczyk, Szymona Ruczyńskiego oraz Marty Grzegorek.

To dwunasta edycja pilzneńskiego festiwalu. O nagrody walczyło 209 filmów animowanych zrobionych przez dzieci i młodzież. Jury nagrodziło Helenę Stańczyk z Warszawy za zrobiony podczas tegorocznego LAF-u “Sezon otwarty”.W nagrodzonej dziesiątce twórców znalazł się też Szymon Ruczyński z Białowieży, który w Pilznie pokazał swoje trzy LAF-owskie filmy: “Pęd” z roku 2015, “Krzyk” z roku 2016 i “Nasze Mrowisko” z roku 2017.  Wyróżnienie Festivalu Animánie zdobyła Marta Grzegorek z Kobyłki, laureatka Legnickiej Akademii Filmowej z lat 2013-2016. W Pilznie wyświetlano dwie animacje, które zrobiła w Legnicy:  ”Aviator” (2016) i “Koniuszkiem pióra” (1015).

Polska zaprezentowała się jako ważny ośrodek dziecięcej animacji, bo poza legnickimi filmani w Pilznie doceniono tez 4 filmy z zaprzyjaźnionego z LAF-em Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Gratulujemy!


FOT. PIOTR KANIKOWSKI, FILMY YOUTUBE.PL/ LAFWFA/ HELENA STAŃCZYK, MARTA GRZEGOREK, SZYMON RUCZYNSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Ożenek fot. Karol Budrewicz (1)

Komediowy „Ożenek” w discopolowym klimacie

Read More →