Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Piłka wróciła do Winnicy

Przez   /   31/08/2017  /   No Comments

Klub Sportowy Winnica zadebiutował w rozgrywkach o mistrzostwo B klasy od pokonania 1:0 wicelidera grupy Płomienia Nowa Wieś Grodziska. Inauguracji sezonu i pierwszemu od lat meczowi piłkarskiemu w Winnicy towarzyszył festyn dla kibiców – zorganizowany dzięki współpracy sponsora drużyny, legnickiej Pasmanterii Andersa 16, ze stowarzyszeniem Cysterska Winnica i radą sołecką.

Była sobota, 26 sierpnia. Pachnące świeżą farbą ławeczki na przywróconym do życia boisku piłkarskim okupowało dwustu kibiców nowo powstałego KS Winnica. Bili brawo i pokrzykiwali (aczkolwiek jeszcze dość nieśmiało), chcąc zdopingować drużynę do walki. Piłkarzom, którzy po raz pierwszy w tym składzie pokazali się publicznie na boisku, też najprawdopodobniej dokuczała trema, stąd chaos i kilka niewykorzystanych okazji na podwyższenie wyniku. Zwycięską bramkę dla gospodarzy oraz historyczne pierwsze trzy punkty w tabeli zdobył w piętnastej minucie spotkania Grzegorz Osmulski po zmyślnym dośrodkowanu z lewego skrzydła. Także przez resztę spotkania reprezentanci Winnicy dominowali nad gośćmi. Grali ładniejszą piłkę, byli aktywni na wszystkich pozycjach, starając się wypracować sobie dogodne sytuacje strzeleckie, podczas gdy Płomień szukał szczęścia raczej w długich podaniach z pominięciem drugiej linii.

Sierpniowej inauguracji sezonu piłkarskiego w Winnicy towarzyszył festyn, zorganizowany przez Pasmanterię Andersa 16 z Legnicy we współpracy z Cysterską Winnicą i radą sołecką. Dorośli mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez dwoje instruktorów a dzieci poszaleć na dmuchanych zamkach i pobawić się ze sprowadzonymi do wsi specjalnie dla nich animatorkami. Serwowano pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, swojską kiełbasę, kawę, herbatę i domowe ciasto. Można być pewnym, że drużyna KS Winnica, choć złożona z obcych, trafiła do serc mieszkańców wioski – jeśli nie dzięki grze na boisku, to przez żołądek.

Za tydzień 10 września KS Winnica będzie podejmować u siebie drużynę Orła Wojcieszyn. Prezes Piotr Hałaś zaprasza do kibicowania. Początek meczu o godz. 11.

FOT. DAWID GRACZYK/ KS WINNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 389 dni temu dnia 31/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 31, 2017 @ 9:47 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2018-faurecja-sponsorem-miedzi_1537449818_9818

Faurecia nowym sponsorem Miedzi Legnica

Read More →