Robert
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pijany kierowca chciał kupić policjantów za 2 tys. zł

Przez   /   13/06/2019  /   No Comments

Pijany kierowca, zatrzymany do kontroli drogowej, zaproponował policjantom ze Świerzawy 2 tysiące złotych łapówki, jeśli “zapomną o sprawie”. 

- Do zdarzenia doszło w miejscowości Sędziszowa – relacjonuje st. sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki fiat, którego kierowca nie dostosował się do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach.

Za kierownicą siedział 42-latek. Zionął alkoholem. Funkcjonariusze sięgnęli pa alkomat. Delikwent wydmuchał ponad 2,5 promila. I chyba zrozumiał, że to koniec jazdy.

- W trakcie czynności, chcąc wykupić się od odpowiedzialności karnej mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tysięcy złotych – kontynuuje Dominika Kwakszys. – Według 42-latka te pieniądze miały pomóc funkcjonariuszom w „zapomnieniu o sprawie” i sprawić, że wróci on do domu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Policjanci nie zamierzali “zapomnieć o sprawie”: posadzili 42-latka w radiowozie i przewieźli do aresztu, gdzie powoli trzeźwieje. Gdy alkohol przestanie być przeszkodą, usłyszy nie tylko zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji. – Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys.

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 101 dni temu dnia 13/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 13, 2019 @ 2:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zatrzymany audi

Wjechał w motocyklistę i uciekł. Policja go odnalazła

Read More →