ES
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pierwszy z Obywateli RP powraca do Legnicy

Przez   /   08/02/2019  /   No Comments

We wtorek 12 lutego do Legnicy przyjedzie Paweł Kasprzak – lider ruchu Obywatele RP. O godzinie 17 spotka się z mieszkańcami w kawiarni Ratuszowa w Rynku. Wizyta ma związek z eurowyborami i zainicjowaną w styczniu ogólnopolską akcją Obywatele Mają Głos.

Akcja Obywatele Mają Głos opiera się na założeniu, że majowe wybory europarlamentarne będą w istocie czymś na kształt plebiscytu: PiS kontra “reszta świata” i w konsekwencji deklaracją, czy chcemy być dalej w Unii Europejskiej. Dlatego Obywatele RP uważają, że to kluczowy moment w historii Polski i należy zrobić wszystko, aby jak najwięcej obywateli wzięło udział w głosowaniu. Za podstawowy warunek zainteresowania Polaków wyborami uznano wiarygodność kandydatów.

“Chcemy doprowadzić do publicznego wysłuchania kandydatów do europarlamentu. Wysłuchania te mają na celu sprawdzenie, czy kandydatki i kandydaci wystawieni przez partie będą nas godnie reprezentować w PE. Dlatego zbieramy podpisy pod listem do partii prodemokratycznych, żeby wzięły udział w naszej inicjatywie. Nie godzimy się bowiem popierać list ukształtowanych bez naszego udziału, za zamkniętymi drzwiami gabinetów partyjnych liderów.” – można przeczytać na stronie Obywateli RP.

Paweł Kasprzak i inni działacze objeżdżają Polskę namawiając do tworzenia Społecznych Komitetów Wyborców. Ich zalążki powstały już w Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Sandomierzu. Pora na Legnicę.

Rok temu Paweł Kasprzak przyjechali do Legnicy na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji. Towarzyszyli mu wówczas Piotr Pytlakowski i Tadeusz Jakrzewski. Spotkanie w Ratuszowej było inspirujące i cieszyło się stosunkowo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 195 dni temu dnia 08/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 8, 2019 @ 10:31 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Rzecznik pomaga

Miejski rzecznik konsumentów walczy z nieuczciwymi pokazami w mieście i powiecie

Read More →