Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Piątek performerów na dworcu kolejowym w Legnicy

Przez   /   06/12/2018  /   No Comments

Prywatnie, ale Publicznie oraz Lewa Strona – to dwa wydarzenia performatywne, które w piątek (7 grudnia) o godzinie 16:15 na Dworcu Kolejowym w Legnicy zrealizuje dwóch niezwykle uznanych artystów polskiego performance’u: Dariusz Fodczuk i Janusz Bałdyga. Wstęp wolny.

Performance odbędzie się w ramach projektu „20:34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta” z okazji 25-lecia opuszczenia Legnicy przez Wojska Rosyjskie. To historyczne wydarzenie stanowi pretekst do refleksji o ludzkim losie w obliczu meandrów historii, polityki i ideologii. Będzie refleksyjnie, ale i wesoło. Będzie śmiech, mogą być też łzy. A więc wydarzenie pełne emocji.

Dariusz Fodczuk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w swojej dziedzinie. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje, kurator bloku performance Międzynarodowego Festiwalu Global Communication. Jego pasją jest sztuka wideo.

Janusz Bałdyga to performer zajmujący się rysunkiem, autor instalacji i działań ulicznych oraz realizacji przestrzennych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel grupy plastycznej PRACOWNIA, a także członek teatru Akademia Ruchu.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018″.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1965 dni temu dnia 06/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2018 @ 11:14 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →