Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pedofile i gwałciciele – także stąd – w rządowym rejestrze

Przez   /   02/01/2018  /   No Comments

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło publiczny, dostępny dla każdego, Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Wśród 768 osób ujawnionych w rejestrze są urodzeni w Legnicy, Lubinie, Złotoryi, Jaworze. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia, i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem.

 

Na stronie opublikowano podstawowe dane o przestępcach: ich imię, nazwisko, miejsce i datę urodzenia, datę popełnienia przestępstwa, informacje na temat wyroku i kary. Przy każdym nazwisku jest też czarno-biały zdjęcie.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Przeglądaliśmy rejestr w poszukiwaniu osób skazanych za przestępstwa seksualne, które aktualnie przebywają na terenie regionu legnickiego. Nie znaleźliśmy takich. W rejestrze jest jednak kilku mężczyzn urodzonych w Legnicy i okolicznych miejscowościach. Np. 46-letni Damian M., ur. w Złotoryi, odsiadujący od 2013 roku 8 lat więzienia za gwałt na osobie małoletniej. Daniel P. (ur. w Złotoryi w 1977 r.) w tym roku kończy odbywanie kary 6 lat pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym Herby. Marek W. ur. w 1974 r. w Legnicy został skazany za gwałt na 5 lat w 1993 r. Daniel J. ur. w 19992 r. w Lubinie ze względu na całkowitą niepoczytalność uniknął kary, ale jest leczony psychiatrycznie z zamkniętym zakładzie. Itd.
Rejestr jest powszechnie dostępny TUTAJ

Policja opracowała mapę zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym. Można ją przeglądać TUTAJ

FOT. PIXABAY.COM/ ALEXAS FOTOS

MAPA   Źródło: Komenda Główna Policji Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 02/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2018 @ 3:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →