PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w PWSZ?

Przez   /   04/06/2019  /   No Comments

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie Wydziałowi Nauk Społecznych i Humanistycznych uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. O tej decyzji Rektora legnickiej uczelni powiadomił prof. dr hab. Krzysztof Diks Przewodniczący PKA.


Podstawą opinii jest pozytywna ocena przedstawionej koncepcji i programu kształcenia, w tym efektów kształcenia właściwych dla profilu praktycznego oraz sposobu ich weryfikacji, warunków w jakich proces kształcenia będzie realizowany oraz możliwości zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia.
Tym samy Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, że wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie warunków prowadzenia studiów.
Po uchwale Polskiej Komisji Akredytacyjnej czekamy jeszcze na decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tej sprawie. Dokument taki pozwoli na uruchomienie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna od nowego roku akademickiego 2019/2020.
Od 1 października 2019 roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego kształcenie nauczycieli przedszkola i klas I–III szkoły podstawowej, będzie realizowane jedynie na jednolitych studiach magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Tym samym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podjęła starania by dopasować proces kształcenia do wymagań Ministerstwa oraz umożliwić kandydatom na studia zdobycie wykształcenia w tym zakresie.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 111 dni temu dnia 04/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2019 @ 11:42 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dr Tadeusz Kierzyk1

Nowe władze polkowickiej Uczelni Jana Wyżykowskiego

Read More →