UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

“Opowieść wigilijna” z artystami Teatru Ocelot

Przez   /   04/12/2017  /   No Comments

Artyści z Teatru Ocelot zagrają w spektaklu „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa wystawianym w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakle na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego prezentowane są od 5 do 17 grudnia 2017.

To wyjątkowe widowisko ma szansę stać się unikatowym wydarzeniem kulturalnym 2017 roku. Przedstawienie jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, pantomimy i akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostały napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Magiczne widowisko rodzinne.
W ponad siedemdziesięcioletniej historii Teatru Polskiego we Wrocławiu nie było tego rodzaju wydarzenia. Marzenie o syntezie sztuk jest tak stare, jak teatr, jednak do prób jego realizacji dochodzi nieczęsto. W Teatrze Polskim po raz pierwszy.
W czasie piętnastoletniej działalności na arenie międzynarodowej Teatr Ocelot brał udział w wielu prestiżowych świątecznych projektach artystycznych na terenie Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii.
Świąteczne wydarzenie zrealizowali twórcy:
• Bogdan Zając – trzykrotny mistrz świata w akrobatyce sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone i Cirque du Soleil.
• Beata Zając – scenarzystka i reżyserka widowisk sztuki ruchu. Dyrektor artystyczna Teatru Ocelot, wyreżyserowała większość jego prezentacji i widowisk artystycznych. Sprawowała nadzór artystyczny nad międzynarodowymi projektami.
• Cezary Morawski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowca akademicki w uczelniach artystycznych, dyrektor międzynarodowego festiwalu teatralnego, aktor znany z ról wybitnych i popularnych, reżyser około 40 spektakli w Polsce oraz za granicą (głównie w Niemczech).
Po wybranych spektaklach Opowieści wigilijnej odbędą się specjalne warsztaty – spotkania z twórcami przedstawienia. Zapraszamy na nie w terminach:
• 6, 8, 9, 13, 14 i 15 grudnia po spektaklach dla dzieci i młodzieży zaczynających się o godzinie 10:00,
• 9, 10, 16 i 17 grudnia po spektaklach zaczynających się o godzinie 15:00.
Wszelkich niezbędnych informacji udziela Dział marketingu. http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/opowiesc-wigilijna
Rezerwacja biletów:(+48) 71 316 07 77–78.

Źródło: Urząd Miasra w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 371 dni temu dnia 04/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 4, 2017 @ 2:15 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Lodowisko otwarte

Gwiazdy z Mikołajem otworzyły sezon na lodowisku

Read More →