WCichon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Od poniedziałku w Legnicy ogólnopolski festiwal piosenki

Przez   /   26/10/2018  /   No Comments

Już w najbliższy poniedziałek w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” startuje I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej „Kraina Piosenki”. Całość zaplanowana jest na trzy dni. Dwa pierwsze odbędą się w SDK „Kopernik” i będą to przesłuchania, w których udział weźmie 75 wykonawców, natomiast koncert finałowy festiwalu zaplanowany jest na godzinę 11.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Festiwal, mający przede wszystkim formułę konkursową, to przedsięwzięcie, którego celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego młodych solistów i zespołów. Organizatorzy – SDK „Kopernik”, działający przy Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Muzyczna Kraina Weroniki Kwaśny, wierzą, że to trzydniowe spotkanie będzie nie tylko sprawdzianem możliwości wokalnych i wokalno-instrumentalnych uczestników, ale stanie się ono również płaszczyzną wymiany doświadczeń i wiedzy oraz okazją do nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów muzycznych.
W festiwalu udział wezmą różne grupy wiekowe – od przedszkolaków po tegorocznych maturzystów. Bardzo ważnym założeniem regulaminowym tego przedsięwzięcia jest dobór piosenki do wieku wykonawcy, dlatego też, spośród 123 zgłoszeń do prezentacji festiwalowych dopuszczonych zostało tylko 75 wykonawców z Podkarpacia, Śląska, Wielkopolski, Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. W puli nagród znajdują się m. in. dwutygodniowa kolonia artystyczna, unikatowa Ławeczka Prezesa LSM oraz wiele innych nagród rzeczowych.
Laureatów wyłoni jury w składzie: Krystyna Piotrowska – jurorka liczących się festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, kompozytorka i trenerka śpiewu, pomysłodawczyni i reżyserka wielu wydarzeń artystycznych z udziałem dzieci i młodzieży, Bartosz Jaśkowski – wokalista, kompozytor, tekściarz i aktor związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Michalina Maruniak – wokalistka zespołu Kminek, wcześniej związana również z Centrum Uśmiechu, Dawid Sierpina – instrumentalista, śpiewak, pedagog oraz Mateusz Kazimierski – młody kompozytor i wokalista z teatralnym zacięciem. Wart podkreślenia jest fakt, że dla zachowania maksymalnego obiektywizmu oceny, jurorzy poznają tylko imiona i nazwiska uczestników. Instytucje delegujące oraz nazwiska trenerów, zostaną przedstawione dopiero podczas koncertu finałowego.
Całość została objęta Patronatem Honorowym przez Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Wstęp na koncert finałowy, który odbędzie się 31 października w godzinach 11.00 – 13.30 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej jest wolny.

Źródło: Spółdzielczy Dom Kultury “Kopernik” w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 175 dni temu dnia 26/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 26, 2018 @ 11:50 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1426_1548413040

Fisz Emade Tworzywo na koncercie w Legnicy

Read More →