UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

Przez   /   01/12/2017  /   No Comments

Od 10 grudnia 2017 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Pasażerowie mogą liczyć na większą częstotliwość kursowania pociągów, nowe połączenia transgraniczne, a także – dzięki nowym pociągom – na większy komfort podróżowania.

Od nowego rozkładu jazdy mieszkańcy Legnicy i okolic szybciej dojadą do i z Wrocławia. Podróż na tej trasie potrwa bowiem tylko niewiele ponad 40 minut.

Ponadto dzięki nowym pociągom – pięcioczłonowym Impulsom 45 WE – pasażerowie pojadą w komfortowych warunkach. Na trasie Wrocław-Legnica podróżni będą mieli w sumie do dyspozycji aż 27 par połączeń dziennie.

– Każdy nowy rozkład jazdy to duże wyzwanie, ponieważ staramy się jak najlepiej dostosować do oczekiwań pasażerów. W zeszłym tygodniu odebraliśmy ostatni nowy pięcioczłonowy pociąg, a większość z nich jest już po wszystkich wymaganych testach, dzięki czemu pasażerowie będą mogli częściej podróżować wygodniejszymi składami. Dodatkowo w ostatnią niedzielę został pobity rekord na trasie Legnica-Wrocław – udało się ją pokonać tylko w 31 minut – co pokazuje duże możliwości najnowszego taboru. Pasażerowie także są bardzo zadowoleni z nowych pociągów, co nas bardzo cieszy, bo to dla nich zmieniamy się na lepsze – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Nowy rozkład jazdy to także nowe połączenia do Czech. Uaktualniona została linia D9, w ramach której z Wrocławia przez Kamieniec Ząbkowicki i Kłodzko Główne można będzie dojechać aż do Ústí nad Orlicí. Ponadto Koleje Dolnośląskie w kwietniu 2018 roku planują uruchomić połączenie do Adršpach, co umożliwi zwiedzenie słynnego czeskiego Skalnego Miasta. Nowy rozkład nadal obejmuje także połączenie do Drezna, do którego można podróżować w ramach „Promocji drezdeńskiej”.

FOT. KOLEJE DOLNOSLĄSKIE

 

Źródlo: Koleje Dolnośląskie

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 374 dni temu dnia 01/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 30, 2017 @ 7:15 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cubala

Spotkanie z Agnieszką Cubałą w legnickiej bibliotece

Read More →