Avon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obrońcy wolnych sądów nie ustają – dziś kolejny protest

Przez   /   28/07/2017  /   12 Comments

Po raz siódmy mieszkańcy Legnicy przyjdą dziś o godz. 21 pod budynek Sądu Okręgowego w Legnicy, aby bronić wolnych – niezależnych, bezstronnych i niezawisłych – sądów przed zakusami polityków Prawa i Sprawiedliwości. W dotychczasowych protestach brało udział od 250 do 1000 osób. 

Obiecane przez prezydenta Andrzeja Dudę zawetowanie dwóch ustaw (o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa) odwleka proces przejmowania sądownictwa przez PiS o około dwa miesiące. Niezależnie od tego, jaka będzie propozycja Dudy, partia Kaczyńskiego ma w parlamencie większość pozwalającą dokonać w prezydenckich projektach dowolnych poprawek. Trzecia z ustaw dotyczących sądownictwa – o ustroju sądów powszechnych – weszła w życie. Jej zapisy dają ministrowi sprawiedliwości – prokuratorowi generalnemu możliwość wprowadzenia zmian kadrowych w sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych oraz wpływania na ich pracę.

Dzisiejsze spotkanie pod Sądem Okręgowym w Legnicy organizuje legnicka grupa Komitetu Obrony Demokracji. Podczas protestu zostanie przedstawiony scenariusz dalszych działań w obronie wolnych sądów. Organizatorzy zapraszają mieszkańców ze zniczami, kwiatami, flagami.

FOT. DAWID SOŁTYS/ E-Legnickie.pl

RYC. KOMITET OBRONY DEMOKRACJI/ FACEBOOK>PL/ MACIEJ POKRZYWA

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 505 dni temu dnia 28/07/2017
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 28, 2017 @ 12:50 pm
 • W dziale: wiadomości

12 komentarze

 1. lustrator pisze:

  A przeciez te sady JESZCZE nie sa partyjne.

 2. lustrator pisze:

  co do upolitycznienia sadow Panie Redaktorze nie mozna takiemu komus jak darkul opisujacego ze podobnie jest w całej europie opisywac paragrafów ,to nie ten asortyment suwerena.On musi miec przyklad.Np taki ze wpis w internecie na temat zielinskiego ministra zeby spalic mu te chalupe został w pare dni wyjasniony, złapany sprawca i przedstawiony do ukarania.Natomiast wpis poslanki PIS zeby ogolic glowe poslance nowoczesnej uszedł uwadze sadów z uwagi na to ze jest to tylko wyrazenie opinii.Sadzi pan ze ten gosc to zrozumie??Własciwie.A jesli nie to jest ..to jak GO nazwac?

 3. lustrator pisze:

  natomiast Panie Redaktorze co do tej tzw kultury tak bardzo tutaj propagowanej akurat przez zwolennika grupy bezpardonowego chamstwa opowiem Panu prawdziwa historie z lat II wojny swiatowej.Do zagrody wpadła banda hitlerowców na początek zabijajac dzieci.Zrozpaczony ojciec wyrwał jednemu bandycie karabin,chwycił za lufe i roztrzaskał o mur.Potem zginał on i ona.To rozumiem….A Pan???Przypuszczalnie Pan nie wie ze sa zawody szczególnie wypełniane przez suwerena gdzie bez ku..w i podobnych nie zalatwisz Pan nic ani zyskasz szacunku.Tak wiec Bardzo podobaja mi sie apele tzw inteligencji ale wyraznie jeszcze nie wyszła ona z gmachu mordoru…na ulice.I nie slyszała wroga.

 4. lustrator pisze:

  zebys jednak miał przynajmniej tygodniowy zapad….po slowach do kobiety posła …won.

 5. lustrator pisze:

  a w skrocie zeby dotarło.Dopiero jak mała myszka Gasiuk Pihowicz rabneła piescia w pulpit to dopiero wtedy niedorost jeszcze bardziej sie zmniejszył.Tak to działa.

 6. lustrator pisze:

  sprobuj moze popatrzec na wystepy twoich przyjacioł i sprobuj to skomentowac wlasnymi slowami.A mozesz tez wyslac im maile z slowami milosci i propozycja zachowan kulturalnych.Zacznji od pawlowicz.Potem skup sie ma kaczynskim spieprzaj dziadu, poprzez zooomo i zdradzieckie mordy etc etc.

 7. lustrator pisze:

  a kto cie zrownowazy zlotoryjak jak nie ja.Nie spotkalem tu a czytam to pare lat zebys kiedykolwiek skrytykował pawlowicz i podobnych chamskich pisowych zakapiorów.Takie ciumkanie jest mozliwe ale z ludzmi a nie z suwerenem.

 8. Do ZŁOTORYJAK; Słowo “obiektywny” (zarzut, że dziennikarz/ artykuł/ portal jest “nieobiektywny”) działa na mnie jak płachta na byka. Na pewno nie jest mi wszystko jedno. Dobro i zło, kłamca i człowiek mówiący prawdę nie mają u mnie takich samych praw. Na przykład głosu, że uchodźcom należy się pomoc, nie będę w imię fałszywie pojmowanego obiektywizmu równoważył głosem, że ściągną nam na głowy terrorystów i choroby. To tak nie działa. Zamiast z pozycji rzekomo wiedzącego lepiej pleć bzdury, że dziennikarz powinien być obiektywny, powinniśmy domagać się, aby był uczciwy, czyli nie uciekał się do kłamstw ani manipulacji.

 9. Złotoryjak pisze:

  Nie wiem czy łamie prawo, czy nie. Szkoda “nerw” żeby latać po sądach z byle duperelką. Rozumiem Pana, jako admina, że zależy Panu na unikaniu cenzury. Moim zdaniem trochę szkoda żeby portal kojarzył się z pyskówką i prywatnymi wycieczkami od Lustratora w kierunku innych komentatorów. Wiemy, że stoimy po różnych stronach barykady, Pan musi przyznać że nie do końca jest obiektywny, ja biję się w pierś, że często podśmiewam się z działań opozycji jednak jestem przeciwny eskalacji konfliktu dlatego zastanawiam się czy nie przestać całkiem komentować…

 10. DO ZŁOTORYJAK: Nie piszę się na cenzora. Wolność słowa uważam za jedną z największych wartości demokratycznego społeczeństwa. Jeśli uważa Pan jednak, że któryś z komentarzy Lustratora albo innego użytkownika portalu łamie prawo, zawiera np groźby karalne, narusza Pańskie dobra osobiste, znieważa lub zniesławia – proszę o jego wskazanie, a wypowiedź zostanie usunięta.

 11. Złotoryjak pisze:

  Panie redaktorze, napisałem poniżej chamski komentarz. Mam nadzieję że zostanie usunięty, ale proszę również aby komentarze Pana Lustratora również podlegały interwencji. Stoimy po dwóch stronach barykady. Również my potrafimy być chamscy, ale nie tędy droga, prawda?
  Wracając do poniższego komentarza – wszyscy wiemy, że jeśli tak dalej będziemy skłocani nawcajem – to będziemy mieli grubszą imprezę na ulicach…

 12. Złotoryjak pisze:

  Ja tylko czekam, aż Polakom puszczą nerwy i też wyjdą na ulicę aby rozgonić tych posiadających obywatelstwo RP czy jak oni tam. Z kumplami mamy już zgrzewkę browara na ten spektakl zakupiony. Mamy nadzieję że w TV nie zrobią z tej relacji Pay Per View. Ewentualnie odżałujemy po parę złociszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →