Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obradowała Rada Miejska

Przez   /   30/11/2015  /   No Comments

Bardzo pracowita była dzisiejsza (30 listopada) sesja Rady Miejskiej Legnicy. Radni zajmowali się 25 projektami uchwał.

- Jestem przekonany, że pakiet prorozwojowych, ale i prospołecznych uchwał skierowanych na listopadową sesję Rady Miejskiej, to kolejny krok do budowania Legnicy dla legniczan i z nimi – mówił wcześniej prezydent Tadeusz Krzakowski. – Ufam, że decyzje w małych sprawach mogą być wielkie. Zniesienie opłaty targowej to wsparcie dla małych rodzinnych biznesów, ale też tych mieszkańców, którzy tak chętnie robią na targowiskach zakupy. Znosimy opłatę za posiadanie psa. Nie podnosimy podatku od nieruchomości, utrzymując stawki niezmienne od ponad trzech lat. Wprowadzamy też kolejne udogodnienie dla klientów Urzędu Miasta, bo chcemy, by mieszkańcy już od nowego roku mogli płacić swe należności wobec gminy kartą czy smartfonem. Wszystkie te uchwały rada przyjęła jednomyślnie.

sesja rady miejskiej

sesja rady miejskiej

Nie podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia zmiany taryfy zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na rok 2016 przygotowanej przez LPWiK. Jednak z mocy ustawy sejmowej taryfa wchodzi w życie, gdyż nie jest obarczona żadną wadą prawną lub finansową. Spółka od dwóch lat nie zmieniała taryfy. Obecnie stało się to konieczne w związku z ogromnymi nakładami finansowymi poniesionymi na modernizację urządzeń wodnych i oczyszczalnię ścieków. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 60 mln zł, z czego ok. 22 milionów to dotacja unijna. Od nowego roku odbiorcy indywidualni łącznie za metr sześcienny wody i ścieków zapłacą o 71 groszy więcej. Przy średnim zużyciu wody na osobę miesięcznie, wynoszącym 3 metry sześcienne, zapłacimy o 2,49 zł więcej niż wcześniej.

Podczas sesji uroczyście pożegnano Ewę Szymańską, która przez ponad 9 lat piastowała mandat radnej miejskiej, a ostatnio wybrana została do sejmu. Były serdeczne podziękowania i gratulacje.

Źródło (tekst, zdjęcia): Urząd Miasta w Legnicy. Legnica.eu

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1111 dni temu dnia 30/11/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 1, 2015 @ 10:17 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →