agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

O bezpieczeństwie – po pożarze składowiska

Przez   /   19/05/2017  /   No Comments

W legnickim ratuszu odbyło się (19 maja) posiedzenie wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta i Powiatu. Przewodniczyli prezydent Tadeusz Krzakowski i wicestarosta Krzysztof Sowiński.

Komisja przyjęła sprawozdania z działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przyjęto też stanowisko pozytywnie opiniujące pracę Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych, wykonujących zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.
W trakcie debaty omówiono m.in. przebieg akcji gaśniczej kilkudziesięciu jednostek straży pożarnych z miasta i powiatu (PSP i OSP), które przez dwa dni walczyły z groźnym i trudnym do opanowania pożarem składowiska odpadów prywatnej firmy Eko Solar przy ul. Dobrzejowskiej. Akcja zakończy się dzisiaj. Ogień ogarnął obszar ok. siedmiu tysięcy m2 hałdy różnorodnych odpadów. Walka z nim, także przy użyciu ciężkiego sprzętu, była trudna i wyczerpująca. Strażacy już piąty raz interweniowali w tym miejscu.
Straż Pożarna poinformowała też, że do tej chwili w 2017 roku miało miejsce 485 pożarów, czyli o 120 takich zdarzeń więcej, niż w analogicznym czasie zeszłego roku. Niestety wciąż zagrożenie stanowi częste wypalanie traw i ugorów. Ze statystyk policyjnych wynika, że umacnia się korzystna tendencja spadku przestępczości w mieście i powiecie. Jednocześnie rośnie ich wykrywalność. Obecnie ok. 70 proc. zdarzeń przestępczych stanowią kradzieże i włamania. Maleje też ilość kolizji na legnickich ulicach. W ubiegłym roku było ich 1519, bez ofiar śmiertelnych. Spadek interwencji odnotowała tez Straż Miejska. Coraz lepsze efekty przynoszą kontrole spalania w piecach zakazanych, toksycznych materiałów. Strażnicy przeprowadzili ich aż 1700. Odnotowali też 700 interwencji dzięki monitoringowi miejskiemu (300 spraw trafiło bezpośrednio do Policji), który umożliwia aż 90-procentową wykrywalność sprawców różnych zdarzeń na terenie działania systemu.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej UM, szefowie Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, przedstawiciele nadzoru budowlanego, sanepidu, ZDM i służb weterynaryjnych.

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 340 dni temu dnia 19/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 19, 2017 @ 5:41 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

flames-of-hell-3236060_1280

Pożar przy ul. Chojnowskiej. Jedna osoba nie żyje

Read More →