Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowy pomysł na niższe opłaty w żłobkach. Stary nie działał

Przez   /   12/10/2017  /   No Comments

W Legnicy niepubliczne żłobki nie obniżyły opłat dla rodziców, choć od 1 września co miesiąc dostają na każde dziecko po 500 zł dotacji z ratusza. Nie tak miało być. Radni Jarosław Rabczenko i Maciej Kupaj (Platforma Obywatelska) proponują zmianę zasad. Chcą w ten sposób wymusić obniżki na właścicielach niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych.

Radni PO przygotowali projekt uchwały, zgodnie z którym ratusz nie będzie – jak dotąd – przekazywał pieniędzy  bezpośrednio właścicielom żłobków. Dotacja ma trafiać na konta rodziców. To oni podejmując decyzję, do której placówki posłać swoje dziecko, będą decydowali, komu ostatecznie przypadnie miejska kasa. W tej sytuacji niepubliczne żłobki będą musiały konkurować ze sobą m.in. obniżając opłaty za pobyt. Przynajmniej tak zakładają Kupaj z Rabczenką.

- Jeśli dojdzie do zmowy, to zawiadomię odpowiednie instytucje – zapowiada Maciej Kupaj.

Nowy projekt stanowi ponadto, że dopłaty będą się należeć tylko ludziom, którzy mieszkają w Legnicy i w Legnicy płacą podatki. Stawki miejskich dotacji (500 zł za dziecko w niepublicznym żłobku i 200 zł za dziecko w klubie dziecięcym) nie ulegną zmianie.

Projekt będzie głosowany już na październikowej sesji Rady Miejskiej Legnicy. Zdaniem radnych PO nowa uchwała jest konieczna, bo poprzednia – złożona przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego – okazała się bublem prawnym: miała ulżyć rodzicom, a wcale im nie pomogła. Okazała się wyłącznie dość kosztownym (ok. 360 tys. zł rocznie) publicznym wsparciem dla właścicieli prywatnych żłobków.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 346 dni temu dnia 12/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 12, 2017 @ 5:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

normal_baa315ab06c8397efb6cf07af0685ab81e568d0c

Kolejny inwestor kupił ziemię w złotoryjskiej podstrefie

Read More →