UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowoczesny radar rozpoczął służbę w legnickiej drogówce

Przez   /   10/01/2018  /   1 Comment

Policjanci z legnickiej drogówki otrzymali nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Dziś przed południem odbył się briefing prasowy, podczas którego policjanci przeprowadzili praktyczną prezentację sprzętu. Nowoczesny radar oprócz pomiaru prędkości daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania mierzonego pojazdu. Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami.

10 stycznia br. w Legnicy na ulicy Wrocławskiej odbył się krótki briefing prasowy wraz z prezentacją nowego sprzętu, w który zostali wyposażeni legniccy policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od kilku dni posiadają nowego typu laserowy miernik prędkości o nazwie TruCAM LTI 20/20.

Radar poza pomiarem prędkości posiada funkcję wykonania zdjęcia lub krótkiego filmu pojazdu, którego prędkość jest mierzona. Opcja ta pozwala, aby policjant osobie kontrolowanej, mógł pokazać nagranie lub zdjęcie mierzonego pojazdu. To umożliwia policjantom uniknąć kwestii spornych z kierowcami i rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli. Urządzeniem można zmierzyć prędkość lub zarejestrować inne wykroczenie z odległości ponad jednego kilometra. W tym celu TruCAM posiada m.in. opcje ustawienia zbliżenia i ostrości zapisu rejestrowanego pojazdu. Radar może rejestrować prędkość pojazdów zbliżających się jak i również odjeżdżających z miejsca pomiaru i zarejestrować znajdujące się z tyłu numery rejestracyjne.

Dodatkowo, ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji przy niekorzystnych warunkach pogodowych. W rezultacie tego wszystkiego powstaje niepodważalny dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia drogowego, w tym i rozmów kierowców przez telefon podczas jazdy samochodem oraz korzystania przez podróżujących z pasów bezpieczeństwa albo rejestrowania naruszeń niestosowania się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

To na razie jeden taki radar na wyposażeniu legnickiej drogówki.

Źródło Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 339 dni temu dnia 10/01/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2018 @ 3:56 pm
 • W dziale: wiadomości

1 komentarz

 1. Krzychu pisze:

  Możliwości możliwościami, ale atesty są twarde:

  zasięg pomiaru niedowodowego do 1200m
  zasięg pomiaru dowodowego z ręki 15-80 metrów
  zasięg pomiaru dowodowego ze statywu 15-90 metrów

  Więcej info do poczytania pod linkiem(warto wiedzieć, kiedy odmówić przyjęcia mandatu):

  http://certare.pl/wp/lti-trucam-czy-w-polsce-ktos-w-koncu-zacznie-czytac-instrukcje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →