Sport TOP new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Nowe podejście firm ubezpieczeniowych

Przez   /   19/02/2018  /   No Comments

Gospodarka ubezpieczeń komunikacyjnych przeszła w ciągu ostatnich kilku lat bitwę cenową rozpętaną przez towarzystwa stale zmniejszające kwoty za ubezpieczenie samochodu. Konsekwencją były równie niskie kwoty wypłacanych odszkodowań. Po kryzysie musiała jednak nastąpić zmiana na lepsze. 

Europejskie firmy ubezpieczeniowe musiały zmierzyć się z wielkimi zmianami. Ceny ubezpieczeń mocno wzrosły, jednak utrzymano stabilność tego sektora. Firmy ubezpieczeniowe zaczęły szukać nowych rozwiązań zachęcających klientów do skorzystania nie tylko z obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale też dobrowolnych pakietów tworzonych indywidualnie, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb (przykładem jest oferta Lancaster Insurancebrytyjskiej agencji ubezpieczeniowej – MotorhomeInsurance – https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/).

Ubezpieczenia samochodowe kołem ratunkowym 

Jak wynika z raportu przygotowanego przez analityków z firmy Deloitte, liczba ofiar wypadków śmiertelnych na drogach Unii Europejskiej, w przeliczeniuna milion mieszkańców, wahała się od 27 w Szwecji do 99 w Bułgarii (źródło: https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf). Jeśli chodzi o Polskę, niestety jesteśmy znacznie powyżej średniej europejskiej wynoszącej 50 ofiar. Te niepokojące dane zachęcają firmy ubezpieczeniowe do tworzenia coraz bardziej rozbudowanych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych, gdyż to one zapewniają dużą część dochodu.

Innowacyjne sposoby na obniżenie cen ubezpieczeń 

Poza tworzeniem ofert i pakietów zwracających uwagę klientów, firmy ubezpieczeniowe ciągle szukają sposobów na zmniejszenie opłat za taką usługę. Jednym z innowacyjnych pomysłów jest propozycja monitorowania stylu prowadzenia auta, czyli zamontowanie tzw. „czarnych skrzynek”. Choć pomysł zdaje się być fikcją literacką, to wiele z produkowanych już samochodów posiada urządzeniazbliżone co do zasady działania. Szczególnie korzystne byłoby to dla świeżo upieczonych kierowców, którzy często – mimoostrożnej jazdy – musząponosić wysokie koszty ubezpieczenia swoich samochodów z powodu ryzykownych i bezmyślnychzachowań drogowych swoich rówieśników.

Niestety wysokie stawki ubezpieczeń komunikacyjnych zmusiły wielu właścicieli aut do ich sprzedaży lub złomowania. Koszty wiążące się z utrzymaniem i ubezpieczeniem przerosły ich możliwości. Dlatego czekają oni z niecierpliwością na nowe sposoby obniżenia opłat związanych z ubezpieczeniem komunikacyjnym.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zdjęcie 1

W niedzielę Legnica zaśpiewa Europie “Odę do radości”

Read More →