DINO
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Nowa ścieżka w Lasku Złotoryjskim – dzięki SP12

Przez   /   12/04/2018  /   No Comments

Od dnia 6 kwietnia 2018 roku społeczność uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12, wchodzącej w skład Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy zaprasza Legniczan na spacer po nowo powstałej ścieżce przyrodniczej. Na terenie Glinek Legnickich w obrębie Lasku Złotoryjskiego (rejon ul. Żeromskiego – al. Zwycięstwa) zamontowano 5 tablic przyrodniczo-dydaktycznych.

Zapoznają one z historią Glinek Legnickich, z bogactwem ich flory i fauny. Zachęcają do poznania i zadbania o tę piękną dziką ostoję przyrody w mieście. Tablice opracowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli. Konsultacji udzielili pracownicy Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” w Legnicy i Urząd Miasta Legnica.
Barwne zdjęcia i ciekawe opisy pozwolą na poznanie wielu ciekawostek przyrodniczych tego miejsca.
Tablice zostały sfinansowane z funduszy uzyskanych przez Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy w ramach zrealizowanego Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”. Zadanie zostało zrealizowane pod hasłem „Razem dla Legnicy – zobacz i zadbaj z nami o Legnicę”.

Źródło: Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pwsz 032

Technikum Akademickie inicjuje współpracę ze strefą

Read More →