Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nocny pościg za fordem z marihuaną

Przez   /   09/08/2017  /   No Comments

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 21-letniego mieszkańca Chojnowa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się później okazało, posiadał on zakaz prowadzenia pojazdów oraz kilkanaście dziełek marihuany ukrytych w samochodzie. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj kilka minut po północy policjanci legnickiej drogówki w Legnicy na ulicy Głogowskiej zauważyli pojazd marki Ford Fiesta i kierującego, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Na dodatek jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić co jest powodem tak nerwowego zachowania się mężczyzny.

Kierujący widząc sygnały dawane do zatrzymania się przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, nie używał kierunkowskazów, zmieniał pas i kierunek ruchu, czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkunastu przejechanych kilometrach, ścigany kierujący Fordem w miejscowości Grzymalin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe schody prowadzące do sklepu spożywczego. Kiedy policjanci dojeżdżali do rozbitego pojazdu mężczyzna z impetem otworzył drzwi, uszkadzając radiowóz, po czym wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo . Funkcjonariusze ruszyli za nim i po kilkunastu metrach biegu zatrzymali uciekiniera.
Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto podczas przeszukania jego pojazdu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście działek marihuany. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem 0,05 mg/l. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową.

Dzisiaj funkcjonariusze z Komisariatu w Chojnowie wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy
Zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym posiadając zakaz prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

mł. asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2235 dni temu dnia 09/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 9, 2017 @ 12:56 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →