UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nocny pościg za autem ze złodziejskimi fantami

Przez   /   15/12/2017  /   No Comments

Legnicka drogówka ścigała opla prowadzonego przez 26-letnią kobietę, która nie zatrzymała się do kontroli. Pod Lubinem opel wpadł w poślizg i zatrzymał się w poprzek polnej drogi. Kobieta wyskoczyła z auta i próbowała uciekać, ale funkcjonariusze bez trudu ją dogonili. Okazało się, że nie miała prawo jazdy, opel był niedopuszczony do ruchu, a po przeszukaniu znaleziono w nim przedmioty z kradzieży. 

- Dzisiaj kilka minut po północy, policjanci drogówki na ulicy Leszczyńskiej w Legnicy zauważyli pojazd marki opel i kierującą, która naruszyła warunki dopuszczalności używania przednich świateł przeciwmgłowych. Na widok oznakowanego radiowozu zaczęła wykonywać nerwowe manewry autem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania się kobiety – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Kierująca zlekceważyła sygnały wzywające, by się zatrzymać. Zamiast na hamulec, gwałtownie nacisnęła pedał gazu. Policjanci ruszyli w pościg. Ani wyjąca syrena, ani błyskające światła radiowozu – nie do przeoczenia przez 26-latkę – nie wstrzymały opla. Łamiąc drogowe przepisy, kobieta próbowała wymknąć się ścigającym. Jechała z nadmierną prędkością, nie używała kierunkowskazów, zmieniała pas i kierunek ruchu, czym – jak zaznacza Jagoda Ekiert – stwarzała realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po kilkudziesięciu kilometrach pościgu, na terenie powiatu lubińskiego. opel stracił przyczepność i stanął w poprzek polnej drogi. Nie mogąc kontynuować jazdy, kobieta wyskoczyła zza kierownicy i korzystając z ciemności próbowała wymknąć się z pułapki na piechotę. Po kilku metrach biegu została zatrzymana.

- Po sprawdzeniu kierującej w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami – podsumowuje Jagoda Ekiert. – Pojazd, którym się poruszała, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC jak również nie był dopuszczony do ruchu. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zauważyli, że zachowanie kobiety wskazuje, że może być pod wpływem narkotyków. W związku z powyższym policjanci udali się z zatrzymaną do szpitala, gdzie została jej pobrana krew do dalszych badań na zawartość środków odurzających. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży tj. dowód osobisty, kamerę samochodową.

26-letnią kobietę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową. Uciekinierce grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysoka kara grzywny.

Jagoda Ekiert: – Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 360 dni temu dnia 15/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 15, 2017 @ 12:51 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obl014

Debiut Chóru Katedralnego Diecezji Legnickiej

Read More →