basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

NIK pozytywnie ocenił legnicki urząd pracy

Przez   /   10/02/2014  /   No Comments

W latach 2010-2012 Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy należycie wykonywał ustawowe obowiązki związane z aktywizacją bezrobotnych po 50.roku życiua – ocenili inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. W sposób rzetelny rozpoznano potrzeby lokalnego rynku pracy i prawidłowo diagnozowano zapotrzebowanie na zawody specjalności czy kierunki szkoleń.

W tej beczce miodu jest łyżka dziegciu: choć jak należy organizowano staże, szkolenia, roboty publiczne i wspierano przedsiębiorczych środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy wyposażenie stanowiska pracy, bezrobotni byli zatrudniani na krótki okres czasu (3-6 miesięcy), co nie sprzyjało trwałemu rozwiązaniu ich problemów.

Bezrobotni powyżej 50. roku życia stanowią w Legnicy znaczny odsetek ogółu zarejestrowanych w PUP (6.830 osób czyli 89,6 proc na koniec 2010 roku i 7.860 osób czyli 90,56 proc na koniec roku 2012). Co roku udział wydatków na aktywizowanie tej grupy w całości wydatków na aktywizację bezrobotnych spadał.

Pełny raport TUTAJ.

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1712 dni temu dnia 10/02/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 10, 2014 @ 1:22 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Legnickie Pole. Plezia i spółka w interesie mieszkańców

Read More →