AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nieletni zatrzymany za kradzież wózków sklepowych

Przez   /   01/06/2018  /   No Comments

Legniccy policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii zatrzymali 15-latka, który dopuścił się kradzieży dwóch wózków sklepowych oraz dokonał włamania do altanek na terenie ogrodów działkowych w Legnicy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy realizując czynności operacyjne wytypowali i zatrzymali 15-latka, który dokonał kradzieży dwóch wózków sklepowych na terenie miasta. Ponadto jak się okazało nieletni dokonał szeregu włamań i kradzieży mienia z altan ogrodowych. Legniczanin włamywał się głównie do obiektów na terenie ogrodów działkowych w Legnicy i kradł pozostawione w nich rzeczy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż policjanci przypuszczają, że nieletni mógł popełnił znacznie więcej czynów karalnych. Nieletnim po zgromadzeniu przez śledczych materiałów dowodowych zajmie się sąd, który zastosuje wobec niego środek wychowawczy z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Policjanci mając na uwadze fakt, że okres zimowy to czas, kiedy działkowcy mają przerwę w przebywaniu na swoich ogródkach działkowych, apelują o nie pozostawianie w altanach przedmiotów o dużej wartości, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdującego się w nich mienia. Przypominamy też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich.

mł. asp. Jagoda Ekiert
FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1532 dni temu dnia 01/06/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 1, 2018 @ 10:52 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wedding-gb1e65fbbf_1920,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Wielu obcokrajowców bierze ślub w Legnicy

Read More →