Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Nextbike: 44 tys. wypożyczeń rowerów w Legnicy!

Przez   /   28/11/2018  /   No Comments

Sukcesem kończy się pierwszy sezon nowego Legnickiego Roweru Miejskiego. Mimo, że w tym roku z rowerów można było korzystać dopiero od lipca, legniczanie nie zawiedli. W tym sezonie wypożyczyli rowery 44 tysiące razy! To więcej niż łącznie w dwóch poprzednich sezonach!

W tym roku Legnicki Rower Miejski powrócił w nowej, rozszerzonej formule. Od lipca można było wypożyczyć 98 rowerów na 11 stacjach. W sierpniu uruchomiona została nowa stacja, Centrum Handlowe Auchan Legnica, a liczba standardowych rowerów wzrosła o 10 sztuk. Dodano też 2 rowery familijne typu cargo. W sumie w Legnicy można korzystać z 12 stacji i 110 rowerów.
„Rower miejski już od trzech lat jest niewątpliwym hitem sezonu. Stał się atrakcją miasta, a legniczanie go pokochali” – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – „Nie inaczej jest w roku 2018. Mieliśmy znacznie więcej stacji i pojazdów, także niestandardowych. Każdego miesiąca padały rekordy wypożyczeń. Mieszkańcy skorzystali z rowerów 44 tysiące razy. System LRM wzbogaca ekologiczny charakter transportu publicznego i jego atrakcyjność, a wśród mieszkańców zapanowała moda na rowerowe eskapady. Dobrze się stało, że mamy obecnie trzyletnią umowę z operatorem systemu, który wciąż jest rozszerzany.”
Legniczanie wypożyczyli w tym roku rowery 44 tysiące razy. To więcej, niż łącznie w sezonach 2016 i 2017! Najlepszym miesiącem był sierpień, kiedy liczba przejazdów przekroczyła 17,8 tysiąca. To ponad dwukrotnie więcej, niż w najlepszym miesiącu 2017 roku.
„Legnicki Rower Miejski został rozbudowany i automatycznie zyskał na popularności. Nie możemy się już doczekać kolejnego sezonu, który rozpocznie się już 1 kwietnia. Jestem przekonany, że liczba wypożyczeń nadal będzie rosła, a rower miejski przekona do siebie kolejnych użytkowników” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.
W tym roku w Legnickim systemie zarejestrowało się ponad 3,5 tysiąca osób. W sumie liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 7,5 tysiąca. Średni czas jednego wypożyczenia Legnickiego Roweru Miejskiego wyniósł 28 minut i 11 sekund.
Największą popularnością wśród legniczan cieszyły się stacje: pl. Wilsona, pl. Słowiański i Złotoryjska / Sejmowa. Najpopularniejszą trasą była przejażdżka między stacjami Piłsudskiego / Horyzontalna i pl. Wilsona.
Tegoroczny sezon zakończy się 30 listopada. W nocy z piątku na sobotę możliwość wypożyczenia zostanie wyłączona, potem rowery trafią do magazynu. Na ulice Legnicy trafią z powrotem w kwietniu. W kolejnym sezonie większa będzie liczba stacji i rowerów.

Źródło: Nextbike

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →