Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nękał byłą żonę

Przez   /   30/01/2015  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała akt oskarżenia przeciwko 65-latkowi z okolic Góry, który przez 1 rok i 4 miesiące nękał swoją od wielu lat byłą żonę. Wcześniej był już kilkukrotnie skazany za znęcanie oraz za takie samo jak obecnie przestępstwo. Mężczyzna przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności zarządzoną do wykonania z uwagi na złamanie obowiązków wynikających z okresu próby.


Jak ustalono oskarżony w okresie od 1 czerwca 2013 r. do 3 października 2014 r. w Górze wielokrotnie uporczywie nękał kobietę śledząc ją, a także telefonując w dzień i w nocy oraz dzwoniąc domofonem do jej mieszkania. Nadto podczas rozmów przez telefon i domofon, jak i w czasie spotkań na ulicy wulgarnie wyzywał pokrzywdzoną. Przez 10 miesięcy wykonał 1824 połączenia na telefon byłej żony, z czego ponad 1700 było nieudanych. Dodzwonił się 106 razy.
Opisane zachowania wzbudziły w kobiecie realne poczucie zagrożenia i jednocześnie w istotny sposób naruszały jej prywatność. Zachowanie takie stwarzało też realne niebezpieczeństwo popełnienia podobnego przestępstwa w przyszłości.  W związku z powyższym oskarżony usłyszał zarzuty uporczywego nękania oraz znieważenia kobiety.
Według powołanych w sprawie biegłych psychiatrów ww. działał w stanie ograniczonej poczytalności spowodowanej uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.
Oskarżony przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Podał, że do byłej żony dzwonił zawsze w konkretnym celu, nie nękał, ani nie wyzywał wulgarnymi słowami. Duża ilość połączeń stąd, że nie potrafi dobrze obsługiwać telefonu komórkowego. Zebrane w sprawie dowody w postaci min. zeznań sąsiadów, znajomych i kuratora sądowego przeczą tym wyjaśnieniom.
Oskarżonemu grozi kara od 1 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd z uwagi na ograniczoną poczytalność w czasie popełniania przestępstw może  (ale nie musi) zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Głogowie.

Liliana Łukasiewicz
rzecznik prasowy
Prokuratury Okręgowej w Legnicy

FOT. PROKURATURA OKRĘGOWA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1415 dni temu dnia 30/01/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2015 @ 1:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →