UM_grudzień
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Nasza Czytelniczka poleca: Biegiem przez świat

Przez   /   05/08/2013  /   No Comments

Zachęcam do wzięcia udziału w pięknej, charytatywnej akcji “biegiem przez świat”. Organizatorem jej i głównym pomysłodawcą jest Karol Dzieciątko, student administracji na UKSW w Warszawie. Celem jaki sobie założył jest rozpropagowanie biegania w całej Polsce oraz pomoc, chorym na dystrofię mięśniową siostrom Katarzynie Ordak i Aleksandrze Marciniak, w zbiórce pieniędzy na leczenie.

Jedyną szansą na wyzdrowienie jest dla nich operacja przeprowadzona w Chinach, polegająca na przeszczepie komórek macierzystych. Koszt operacji to suma 160 tys. zł., która znacznie przekracza ich możliwości.
Bieg dookoła Polski na dystansie 2200 kilometrów Karol Dzieciątko wraz z kolega Maciejem Bonawenturą Zachoszczem rozpoczęli w środę 31 lipca we Wrocławiu. W Prochowicach, gdzie spotkali się z pięknym przyjęciem, przyłączyli się do nich zawodnicy Feniksa Legnica, którzy towarzyszyli im do końca pierwszego etapu.
W Osieku powitała biegaczy grupka kibiców, wśród których były trzy lubinianki i kilka pań z Osieka. Przebiegły z nimi ostatnie ok. 800 m. do miejsca ich pierwszego noclegu. Wśród lubinianek była cztero i pół letnia Lilusia, która trzymając za rękę Karola przebiegła dzielnie cały dystans. Okazało się później, że byli również inni lubinianie, którzy wybiegli naprzeciw biegaczom do Lisowic aby towarzyszyć im w ostatnim odcinku pierwszego etapy. Czas oczekiwania bardzo się jednak wydłużył i musieli niestety, ze względów zawodowych, wracać do Lubina.
We czwartek rano Karol z Maćkiem wyruszyli do Nowej Soli, w piątek biegli do Świebodzina a w sobotę wyruszają do Gorzowa Wielkopolskiego. W drodze będą przez ponad miesiąc, pokonując kolejne odległości ale również niekiedy i swoje słabości. Nie bacząc na ogromny trud i wysiłek będą przeć do przodu aby bezinteresownie pomagać innym. Bieg zakończą 31 sierpnia we Wrocławiu.
 Szczegółowe informacje na temat biegu dookoła Polski można znaleźć na stronie: biegiemprzezswiat.pl
Pieniądze można wpłacać na:
Fundacja Oliwia
89114011370000244060001001
ul. Klonowicka 30/1
71-247 Szczecin
Z dopiskiem dla Katarzyny Ordak i Aleksandry Marciniak

Autor E. P.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1960 dni temu dnia 05/08/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 5, 2013 @ 2:46 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pond-761710_960_720

Świąteczne rady ekspertów: skąd wziąć dobrego karpia

Read More →