Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Największe imprezy sylwestrowe na świecie

Przez   /   08/01/2018  /   Komentowanie nie jest możliwe

Za nami kolejne sylwestrowe szaleństwo. W Legnicy Nowy Rok przywitaliśmy pod gołym niebem, na Placu Słowiańskim w rytmach muzyki i wspólnej zabawy.

Największe imprezy plenerowe na świecie przyciągnęły tysiące ludzi spragnionych muzyki, nieba błyskającego tysiącem fajerwerków i huku korków szampana. Spośród imprez organizowanych z największym rozmachem wspomnieć należy sylwestra w Las Vegas. Miasto Grzechu to najlepsze i najbardziej zwariowane miejsce na świecie, aby świętować nadejście Nowego Roku.

Do Las Vegas, jak co roku, zjechały tłumy. W nocnych klubach do rana strzelały korki najdroższych szampanów, a na parkiecie szaleli celebryci oraz zwykli turyści. O północy z dachów hoteli i kasyn wystrzeliły w powietrze setki fajerwerków. Zorganizowano również pokazy laserów. Niebo nad Miastem Grzechu błyszczało i mieniło się tysiącem kolorów. Impreza była tak popularna, że należało dużo wcześniej rezerwować miejsca w hotelach, klubach i kasynach. To własnie tam, w najbardziej prestiżowych domach gier można było natrafić na największe gwiazdy oraz inne znane osobistości.

Inna słynna impreza sylwestrowa odbyła się na Times Square.Tradycja świętowania Nowego Roku w tym miejscu ma już ponad 100 lata. Jej symbolem jest ogromna świetlna kula, która to odlicza ostatnie sekundy Starego Roku. Fetowanie na Times Square jest marzeniem milionów osób. Któż z nas nie chciałby „tonąć” w konfetti, kiedy z głośników leci słynne Auld Lang Syne i New York, New York? Tym razem witających nadejście Nowego Roku było aż 2 miliony i nawet duży mróz, bo prawie 20-stopniowy, nie był w stanie zepsuć zabawy, którą uświetniła między innymi Mariah Carey.

Tym, czym dla Amerykanów tej nocy był Times Square, tym dla Australijczyków stał się Harbour Bridge. Nie dość, że mieszkańcy antypodów witali nadejście Nowego Roku jako jedni z pierwszych, to jeszcze witali go w naprawdę wielkim stylu, a towarzyszyły temu chociażby pokazy świetlne, które odbijały się w wodach zatoki. W Australii panuje teraz kalendarzowe lato, więc turyści nie pozostali obojętni na przywitanie Nowego Roku w Sydney. W sylwestrowej zabawie brało udział około miliona osób.

Sylwestrową atrakcją Londynu był wielki pokaz fajerwerków na i pod London Eye. Pierwsze ognie wystrzelono w niebo chwilę po tym, jak stojący nieopodal Big Ben wybił północ i zrobił to pomimo trwających prac remontowych. Aby uczestniczyć w imprezie, należało  zakupić bilety w wysokości 10 funtów, które były sprzedawane już od połowy września 2017. Osoby bez biletów nie były wpuszczane na teren przy wielkim kole, ale mogły obejrzeć transmisję np. na telebimach na Trafalgar Square. Pokazy uświetniła muzyka m.im. Arianny Grande, czy Annie Lennox. Londyn niestety nadal boryka się z dużym zagrożeniem terrorystycznym, więc miasto musiało zwiększyć ochronę terenów, na których odbywały się zabawy i poustawiać m.in. betonowe bloki, chroniące świętujących przed potencjalnymi zamachowcami w ciężarówkach. Każdy uczestnik zabawy był także dokładnie sprawdzany. Impreza kosztowała miasto blisko 2 miliony funtów.

Nasi południowi sąsiedzi lubią świętować, a w związku z tym, że na przywitanie Nowego Roku do Pragi przyjeżdża sporo turystów, miasto to tętni szaloną atmosferą na długo przed północą. Najwięcej dzieje się na Placu Wacława, Moście Karola i Rynku Starego Miasta. Trwają koncerty, pokazy taneczne i kabaretowe. Młodzież świętuje na wzgórzu Petrin, gdzie organizują spontaniczne imprezy pod gołym niebem. Praga tradycyjnie przygotowała na wieczór 1 stycznia pokaz sztucznych ogni, który był większy od tego w Sylwestra.

W Azji prym w sylwestrowym szaleństwie wiedzie Hongkong. Sylwester w Hongkongu, to przede wszystkim imponujący pokaz sztucznych ogni -  fajerwerki zostają odpalone zarówno z morza, jak i lądu. Dubaj z kolei okazał się ulubionym kierunkiem na spędzenie sylwestrowego szaleństwa naszych polskich gwiazd. Bawili się tam Doda oraz Robert i Anna Lewandowscy. Dubaj, jak na bogate miasto przystało, zachwycił nie tylko pokazem sztucznych ogni, ale także pokazem fontann i świetlnych iluminacji.

W naszym kraju odbywało się mnóstwo imprez sylwestrowych przeważnie na rynkach miast. Wymieniać można choćby największe miasta Dolnego Śląska, Wielkopolski, Mazowsza. Każdą imprezę charakteryzowała tematyczna scena, mnóstwo gwiazd muzyki i świetna zabawa, a na koniec gwarancja barwnego nieba pełnego sztucznych ogni. Jednym z najbardziej obleganych był Sylwester w Zakopanem. Impreza na Równi Krupowej w zimowej stolicy Polski przyciągnęła 80 tysięcy osób, a przed ekranem telewizorów do obejrzenia transmisji na żywo zasiadło nawet 7 milionów Polaków. Pod Giewontem wystąpił m.in. autor przeboju minionego roku, czyli Luis Fonsi.

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 337 dni temu dnia 08/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 9, 2018 @ 11:00 am
  • W dziale: rozrywka, styl życia

You might also like...

eyeglasses-679696_960_720

Bezpłatne badania postawy i badania wzroku w Legnicy

Read More →