Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Plama

Przez   /   19/06/2019  /   No Comments

“Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa” – wyła wataha kibiców Zagłębia Lubin nad głowami kilku dzieciaków, które usiłowały kredą namalować na chodniku tęczę – symbol solidarności z osobami LGBT. Z tęczy wyszła rozmyta plama kolorów. Kibice przynieśli ze sobą butelki i polewali malunek wodą, nie pozwalając na jego dokończenie. Potem puchli z dumy.

W swoich oczach są przedmurzem chrześcijaństwa. Tamą postawioną napływającej z zagranicy zgniliźnie. Bohaterskimi potomkami Jana III Sobieskiego i spadkobiercami jego Wiktorii Wiedeńskiej. Dlatego idąc w bój na wyrzeźbione w siłowniach Lubina bicepsy naciągnęli bawełniane zbroje “made in Thailand” z piastowskimi orłami i symbolem Polski Walczącej.

Groteskowość ich zwycięstwa nie uszła uwadze internetu. Portal Wykop.pl zamiast o Wiktorii Lubińskiej pisze się o “sebiksach”, którzy “przeszkadzają 3-letnim dzieciom malować tęczę na chodniku, bo LGBT”, sprowadzając zajście do niepoważnej kłótni w piaskownicy. W Lubinie nie doszło do przemocy fizycznej, rozumianej jako szarpanina lub bójka. Ale doszło do przemocy: zastraszania malujących tęczę, niszczenia ich pracy.

Organizator wycia i polewania o dzieciakach malujących tęczę pisze na Facebooku per “zwyrole”. Nosi koszulkę z cytatem z “Roty” Marii Konopnickiej: “Polski my naród, polski lud, królewski szczep Piastowy”. Ciekawe czy słyszał, że autorka tych słów przez 20 lat po rozstaniu z mężem żyła w związku z Marią Dulębianką i że miały wspólny grób na cmentarzu Łyczakowskim. Żywo gestykulując wytatuowanymi rękami z dumą opowiada do mikrofonu o zawsze tolerancyjnej, otwartej dla wszystkich Polsce. Nie wiem, czy Polska naprawdę kiedyś taka była. Na pewno już taka nie jest.

Chcę wyrazić solidarność z tą garstką, której zmyto tęczę. Z tymi nielicznymi, którzy nie przestraszyli się groźnych okrzyków, wyzwisk, pogardy. Bo wolę, kiedy ludzi są dla siebie nazwzajem dobrzy niż kiedy do siebie wykrzykują nienawistne hasła.

Piotr Kanikowski

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 156 dni temu dnia 19/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 19, 2019 @ 11:57 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →