Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Raszkiewicz – Starosta 20-lecia

Przez   /   10/10/2018  /   10 Comments

Uchwałą Związku Powiatów Polskich złotoryjski starosta Ryszard Raszkiewicz został Starostą 20-lecia, o czym zaświadcza statuetka w kształcie Polski oraz kolejny dyplom do powieszenia w gabinecie. To tak poruszające wydarzenie, że nie mogę sobie odmówić przyjemności wygłoszenia laudacji na cześć laureata.

W 20 lat pan starosta Ryszard Raszkiewicz zadłużył powiat na 24 miliony złotych, co stanowi 41,38 proc. planowanych na ten rok dochodów (stan na dzień 30 czerwca 2018 roku, dane Regionalnej Izby Obrachunkowej). Dodatkowo dopuścił do zadłużenia powiatowego szpitala na kwotę 17,3 mln zł (stan z kwietnia 2018, dane Starostwa Powiatowego w Złotoryi). Aby dostać kredyt na na spłatę długów, zastawił w parabanku budynki liceum ogólnokształcącego i szpitala.

Dużym dokonaniem Starosty 20-lecia było wydzierżawienie wspomnianego wyżej szpitala spółeczce, o której sam mówił po cichu, że to „badziew”, „gówniana spółka”. To jemu należą się słowa uznania za powierzenie ogromnego majątku, losu załogi szpitala oraz życia i zdrowia mieszkańców powiatu firemce z kapitałem 5 tysięcy złotych, zawiązanej przez sprytnych spekulantów z Łodzi, którzy zaraz po przejęciu placówki i uzyskaniu kontraktu z NFZ odsprzedali cały biznes innemu panu. To pod nosem Ryszarda Raszkiewicza nowy dzierżawca szpitala dyscyplinarnie zwolnił z pracy pielęgniarkę – przewodniczącą związku zawodowego Solidarność, która ośmieliła się upomnieć w mediach o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników placówki.

Dzięki mądrym rządom starosty Ryszarda Raszkiewicza i jego ojcowskiej trosce o równomierny rozwój regionu od 20 lat mieszkańcy Wojcieszowa nie przestają kombinować, jak skutecznie odłączyć się od powiatu złotoryjskiego. Za jego sprawą legnicki sąd zastanawia się właśnie nad wysokością odszkodowania dla bezprawnie zwolnionego dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Świerzawie. Dyrektorka dobrze radzącego sobie na rynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dostała w nagrodę do spłacenia dług po Zespole Opieki Zdrowotnej.

Po sprawiedliwości, Ryszard Raszkiewicz powinien się podzielić tytułem Starosta 20-lecia z Józefem Sudołem, który długo był jego zastępcą a w 2011 roku, po zatrzymaniu Raszkiewicza za korupcję, na dwa lata przejął jego stanowisko. Oczyszczony przez sąd z zarzutów Raszkiewicz w październiku 2013 roku odzyskał władzę i gabinet, w którym może dziś z dumą powiesić dyplom od Związku Powiatów Polskich. Chwała, chwała na wieki!

 

Piotr Kanikowski

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 221 dni temu dnia 10/10/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2018 @ 11:31 am
 • W dziale: wiadomości

10 komentarze

 1. prom pisze:

  Tu rejestr.io/krs/675014/fundacja-ekonomii-spolecznej-prom kolejny wałek z transferem kasy z projektów UE – pracownicy we władzach spółki

 2. Anonim pisze:

  Przestańmy tylko pisać ,gadać . Idźmy do wyborów i wybierzmy nowych ludzi podziękujmy już tym którzy doprowadzili do tej sytuacji zanim całkiem zatopią ten statek na którym wszyscy płyniemy i niech nowy sternik wyprowadzi go na spokojniejsze wody.

 3. Koyot pisze:

  I tu musze przyznac pani racje miernota powinien dostac zaprzeczenie oskara maliny niedlugo bedzie musial bardzo sie tlumaczyc przed pewnymi sluzbami w sprawie pinb razem z kierownikiem tej placowki za niedopelnienie obowiazkow I inne sprawy a panu dyrektorowi osrodka w swierzawie ktorego oczernil I pozbawil bezprawnie pracy zycze wysokiego odszkodowania I wygranej w powiecie I zeby spojrzal w oczy staroscie

 4. mieszkanka miasta pisze:

  Przecież piszę koyocie, że ta nagroda to kompromitacja tych, którzy ją przyznają, a sukcesów naprawdę można by szukać ze świecą. Mieszkańcowi zwracam uwagę, że widzi zazdrość w intencjach redaktora, a nie widzi prawdy, która w tym artykule została ujawniona. Nie rozumiem, dlaczego miałabym być adwokatem diabła i wymieniać teraz sukcesy miernej kadencji urzędnika.

 5. koyot pisze:

  mieszkanka miasta i mieszkaniec prosze wyliczyc sukcesy tego pana napewno jest ich wiele powodzenia

 6. tnt pisze:

  Ale przecież miał mała przerwę na areszt więc chyba nie powinno się mu to liczyć do stażu

 7. mieszkanka miasta pisze:

  @mieszkaniec, szkoda, że widzi pan to, co nie istnieje, a tego, co istnieje nie przyjmuje

 8. Mieszkaniec pisze:

  Zazdrość widzę tylko narzekać umiecie włącznie z panem K

 9. koyot pisze:

  panie kanikowski a to jeszcze nie wszystko szykuje sie afera w pinb i pan raszkiewicz to wie szkalowani sa niewinni obywatele zarzucane sa im sprawy ktorych nie zrobili gina papiery urzedowe ktore wyniosla urzedniczka i pan starosta to wie i nic z tym nie zrobil teraz jeszcze sklada doniesienie do prokuratury w sprawie przeplywu pieniedzy w urzedzie temu panu podleglym starosta 20 lecia chyba najgorszy mam nadzeje ze ludzie dadza mu podziekowanie wyborcze temu panu juz dziekujemy

 10. mieszkanka miasta pisze:

  Kompromitacja Związku Powiatów Polskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →