Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Modernbud Legnica – Firma 30-lecia Wolności RP

Przez   /   21/06/2019  /   No Comments

Legnicka firma Modernbud została wyróżniony prestiżową nagrodą gospodarczą – Firma 30–lecia Wolności RP. Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie podczas Wielkiej Gali Plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Co łączy Zakład Ubezpieczeń Społecznych z osiedlem mieszkaniowym na Piekarach – Osiedlem Sudeckim lub Ołtarz Papieski z wizyty Karola Wojtyły z 1997 roku z legnickimi marketami Auchan i Castorama? Wydawać by się mogło, że niewiele, ale wspólnym czynnikiem jest fakt, że wszystkie wymienione obiekty – oraz wiele innych znanych budowli w Legnicy – zostały zrealizowane przez legnicką firmę Modernbud, która na rynku działa od 1989 roku.
- Jesteśmy z Legnicy – tu mieszkamy, pracujemy i na co dzień rozwijamy to miasto – mówi Zbigniew Baran, założyciel i prezes firmy Modernbud. – Wybudowaliśmy wiele obiektów użyteczności publicznej i osiedla mieszkaniowe, ale pomagaliśmy także w trudnych dla miasta chwilach – np. po pamiętnej nawałnicy z 2009 roku, kiedy zaangażowaliśmy się w odbudowę parku Miejskiego.
Modernbud od zawsze związany jest z Legnicą. Dziś firma zatrudnia wewnętrznie kilkadziesiąt osób, ale kolejnych kilkuset działa dla niej w firmach współpracujących. Przedsiębiorstwo wybudowało nie tylko wymienione wcześniej obiekty, ale także ponad tysiąc mieszkań i domów, które dziś zamieszkują legniczanie.
- Legnica jest miastem niezwykle nam bliskim i czujemy swego rodzaju odpowiedzialność za nie. Nie tylko za sferę budowlaną ale także lokalną społeczność – dodaje Zbigniew Baran.
Modernbud został zaproszony do plebiscytu przez kapitułę konkursu Orły Polskiej Przedsiębiorczości, organizowanego już od 17 lat. W 2019 roku przyznano specjalne nagrody z okazji 30-lecia przywrócenia demokracji
i wolności gospodarczej w Polsce.

 
Źródło: Modernbud

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images (1)

Legnica w drugiej połowie rankingu miast dla młodych

Read More →