basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Mistrzostwa świata U-20 na stadionach Lubina i Legnicy?

Przez   /   08/11/2017  /   No Comments

Polski Związek Piłki Nożnej zabiega o prawo organizacji mistrzostw świata  do lat 20 w czerwcu 2019 roku. We wniosku do FIFA wskazuje stadion Zagłębia w Lubinie jako jeden z 6 obiektów, gdzie będą rozgrywane mecze, ale jest pomysł, by wykorzystać również legnicki stadion przy ul. Orła Białego.

FIFA nie godzi się na rozgrywanie mistrzostw świata U-20 na dużych obiektach takich jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Stadion Miejski we Wrocławiu. Preferuje nowoczesne, ale bardziej kameralne areny. Dolny Śląsk ma takie w Lubinie i w Legnicy.

Obiekt w Lubinie (16 tys. miejsc) miałby funkcję stadionu wiodącego. Ale jeśli FIFA zaakceptuje plany PZPN, także w Legnicy zostaną rozegrane co najmniej  dwa mecze młodzieżowego mundialu. Tutejsza arena jest w stanie pomieścić nieco ponad 6,1 tys. fanów futbolu.

Szkopuł w tym, że dotychczas rywalizacja podczas mistrzostw świata U-20 toczyła się na 6 stadionach, zgodnie z zasadą jeden stadion – jedna grupa. Aby legniczanie mogli gościć u siebie młodych piłkarzy, FIFA musiałaby zgodzić się na zmianę tej zasady i pozwolić na podzielenie “dolnośląskiej” grupy pomiędzy dwa obiekty.

O organizację mistrzostw świata U-20 poza Polską starają się Peru i Indie. Decyzja FIFA ma zapaść w marcu 2018 r.

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 348 dni temu dnia 08/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 8, 2017 @ 1:43 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20181013_180838

Karatecy z TORY spisali się w Czechach na medal. 9 medali!

Read More →