DINO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zalewska odpuści Złotoryję? Efekt wykrzykników?

Przez   /   24/05/2019  /   2 Comments

Uzgodniona kilka dni temu wizyta Anny Zalewskiej na Dniach Złotoryi nagle stanęła pod znakiem zapytania. Specjalnie dla pani minister mieszkańcy szykowali na korowód czarne wykrzykniki na pomarańczowym tle – symbol Strajku Nauczycieli. Korowód startuje o godz. 17.30 z Rynku, a do nas docierają nieoficjalne informacje, że pani minister może się jednak w Złotoryi nie pokazać. 

Magdalena Szczurowska, asystentka Anny Zalewskiej: – Nie mogę nic na ten temat powiedzieć, bo nie mam kalendarza pani minister. Dziś jest z nią inny asystent.

Marcin Pięt, drugi z asystentów Zalewskiej, nie odbiera telefonów. “Proszę o SMS – odpisał. Wysłałem mu więc SMS-em pytanie, czy to prawda, że pani minister zrezygnowała z przyjazdu do Złotoryi. Żadna odpowiedź na razie nie nadeszła.

Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Złotoryi, mówi, że na 99 procent Anny Zalewskiej na święcie miasta nie zobaczymy. – Sprawdzaliśmy to u dwóch źródeł, ale oficjalnej informacji ze sztabu wyborczego pani minister nie dostaliśmy – wyjaśnia.

Maas potwierdza nasze wcześniejsze informacje, że Anna Zalewska miała przywieźć na Dni Złotoryi jednego z dyrektorów PKP, co dawało nadzieję na dogadanie się w sprawie likwidacji nieczynnej linii kolejowej nr 342 Jerzmanice Zdrój – Leszczyna, blokującej budowę obwodnicy miasta. Z SMS-ów rozsyłanych do lokalnych działaczy PiS-u wynikało, że Anna Zalewska przyjedzie na planowaną na godz. 16.30 mszę za mieszkańców Złotoryi, a potem dołączy do korowodu inaugurującego trzy dni świąt. W ten sposób tuż jedynka PiS-u do europarlamentu mogłaby tuż przed ciszą wyborczą pokazać się dużej grupie wyborców.

Trzymane w tajemnicy plany dwa dni temu zostały przez nas ujawnione. Złotoryjanie nie przyjęli tej informacji z entuzjazmem. Sporo osób oburzyło się, że politycy zawłaszczają ich święto. Niektórzy z tego powodu postanowili zrezygnować z udziału w korowodzie. Inni od dwóch dni przygotowują znaczki do wpięcia w ubranie: pomarańczowe kółka z narysowanym na nich czarnym wykrzyknikiem. To logo Strajku Nauczycieli, zawieszonego 27 kwietnia wobec niechęci rządu do szukania porozumienia ze strajkującymi nauczycielami. O pomysłach na przywitanie szefowej resortu edukacji głośno dyskutuje się na Facebooku. Nie wiemy, czy do sztabowców Anny Zalewskiej dotarły echa tych rozmów.

Moje trzy grosze: I bez Złotoryi Anny Zalewskiej pełno dziś na Dolnym Śląsku. Rano otwierała wyremontowany dworzec PKP w Zgorzelcu. Około trzynastej we Wrocławiu uczestniczyła w konferencji prasowej wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego na temat finansowania przez resort projektów i programów na Dolnym Śląsku. Czy da radę zjawić się w Złotoryi? Zagadka rozwiąże się za 2-3 godziny. Ciekawskich, którzy nie mogą przyjechać na święto miasta, poinformujemy wieczorem. Proszę się spodziewać relacji ze zdjęciami.

FOT. FACEBOOK.pl/ DOROTA KONIECZNA

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 116 dni temu dnia 24/05/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 24, 2019 @ 2:19 pm
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. lustrator pisze:

  tyle pisania zeby napisac ze zalewska spieprzyła?ty mature robiles w zlotej ryji?

 2. Hassan Kibol pisze:

  Prawo nagłówków Betteridge’a – reguła, zgodnie z którą na każdy nagłówek prasowy kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć „nie”.
  Drugi znak zapytania w tytule powyższego artykułu idealnie pasuje od tej teorii.
  Wiara, że powodem ewentualnego odwołania wizyty są plakietki z namalowanymi przez Dorotę wykrzyknikami trąca dziecięcą naiwnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2019-09-16

Kolej wróci do Złotoryi. Jaki pomysł na dworzec ma miasto

Read More →