Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Minister nagrodził legnickich sportowców za sukcesy

Przez   /   05/12/2018  /   No Comments

Pięcioro reprezentantów Legnickiego Klubu Taekwon-do zostało wyróżnionych przez Ministra Sportu i Turystki Witolda Bańkę za sukcesy na arenie międzynarodowej. Dyplomy i nagrody otrzymali szkoleniowcy: Marzanna Stawarz i Łukasz Stawarz oraz zawodnicy: Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch i Maciej Żuk.
Warto przypomnieć, że zawodnicy LKT Legnica w 2018 roku wywalczyli łącznie 26 medali w trzech najważniejszych międzynarodowych imprezach, w tym aż 8 podczas kwietniowych Mistrzostw Europy w Mariborze. W Słowenii życiowy sukces osiągnął Maciej Żuk, który z tytułem Mistrza Europy wagi średniej wybrany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Pozostałe 18 krążków to dorobek z pucharów Świata i Europy.
Nagrody i dyplomy to nie jedyne wyróżnienia dla zawodników z Legnicy. Roczne stypendia finansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymali dodatkowo Magdalena Kisiel i Maciej Żuk. Wraz z Wiolettą Hanisch są oni również stypendystami prezydenta Legnicy.
Wszystkie tegoroczne starty i sukcesy zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Legnicy i Fundacji KGHM Polska Miedź.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 165 dni temu dnia 05/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2018 @ 1:01 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →