PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź znowu gra jak z nut. Pokonała Lecha Poznań 3:2

Przez   /   11/03/2019  /   No Comments

Wygrywając w niedzielę z Lechem Poznań Miedź 3:2 uciekła ze strefy spadkowej, a znakomitą grą dowiodła, że nie znalazła się w Ekstraklasie przez przypadek. Trener Dominik Nowak chce iść za ciosem: – Wieczorem zamykamy temat Lech Poznań. Jutro odnowa i przygotowujemy się do batalii w Niepołomicach – mówi. Co selekcjonerzy obu drużyn sądzą o niedzielnym spotkaniu?

Adam Nawałka:

- Gratulacje dla drużyny i trenera Miedzi. Wywalczyli trzy punkty, natomiast my mamy olbrzymi niedosyt po tym spotkaniu. Wejście w mecz było fatalne, pierwsza połowa nie do przyjęcia. W drugiej połowie, kiedy strzeliliśmy bramkę, również chwila przestoju. Dopiero zaczęliśmy grać po strzelonej bramce na 3:1. Nie chcę analizować na gorąco. Z pewnością obok takiego meczu, obok takiego wyniku nie można przejść obojętnie. Ale tak jak powiedziałem będzie analiza tego spotkania i musimy wyciągnąć wnioski.

Dominik Nowak:

- To co było istotne, to wróciła Miedź, nad którą dużo pracowaliśmy. Zarówno mentalnie z zawodnikami, jak i w jakości gry. Ta pierwsza połówka była bardzo dobra w wykonaniu mojego zespołu. Wynik 2:0 odzwierciedlał to co się działo na boisku. Kontrolowaliśmy mecz, natomiast w drugiej połowie były fragmenty, w których zbyt mocno się cofnęliśmy. Przez to zostawialiśmy zbyt dużo miejsca przeciwnikowi. Nie byliśmy wtedy tak agresywni i straciliśmy bramkę na 2:1. Na szczęście w końcówce zaczęliśmy bardzo dobrze przenosić ciężar gry na połowę Lecha i to jest plus tego spotkania. Zdobyliśmy bramkę na 3:1, a gol dla gości sprawił, że mieliśmy mały horror. Bramka stracona dość niefrasobliwie. Ale chciałem wyróżnić zespół. Też przebiegłem dzisiaj dużo kilometrów przy linii, ale przede wszystkim zespół świetnie ze sobą współpracował. Pochwały dla moich zawodników za realizację, sposób gry, uzupełnianie się, walkę o każdy metr boiska. Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom. Był na bardzo wysokim poziomie. Także ze strony posiadającego wiele indywidualności Lecha, który też potrafił w końcówce przyspieszać grę. Ale jeszcze raz wielkie gratulacje dla mojego zespołu. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy. Wieczorem zamykamy temat Lech Poznań. Jutro odnowa i przygotowujemy się do batalii w Niepołomicach.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. BARTŁOMIEJ HAMANOWICZ/ MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 69 dni temu dnia 11/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 11, 2019 @ 7:22 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →