Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź oddala się od awansu

Przez   /   27/04/2013  /   No Comments

W meczu 26. kolejki I ligi Miedź Legnica przegrała w Grudziądzu z Olimpią 0:2 po trafieniach Piotra Ruszkula i Adama Cieślińskiego.

W wyjściowym składzie Miedzi pauzującego za żółte kartki Krzysztofa Wołczka na prawej obronie zastąpił Artur Marciniak. Miedź zaczęła mecz nie swoim stylu, bo od pierwszych minut próbowała wciągnąć rywali na swoją połowę, szukając okazji do kontry. Gospodarze kilka razy groźniej zaatakowali, ale nie stworzyli klarownych okazji bramkowych, poza bardzo niecelnymi uderzeniami z dystansu. Miedź natomiast najbliżej wyjścia na prowadzenie była tuż przed przerwą, gdy najpierw Grzegorzewski naciskał obrońców i wywalczył rzut rożny, a później po dośrodkowaniu Madejskiego strzelał głową tuż obok słupka. Jeszcze przed przerwą potrzebna była interwencja karetki, gdyż w ostrej walce o piłkę z Łuszkiewiczem najprawdopodobniej złamania nosa doznał Robert Szczot i został zmieniony przez Ruszkula.

Drugą połowę lepiej zaczęli legniczanie, którzy ładnie rozegrali piłkę, Lenkiewicz dośrodkowywał z lewej strony w pole karne, ale piłka trafiła w ręce Wróbla. W odpowiedzi gospodarze wyprowadzili kontrę i niespodziewanie objęli prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Rogalski, a głową piłkę do siatki skierował Ruszkul. Miedź powinna wyrównać w 60. min, gdy Nowacki wyłożył piłkę na 11 metr do nadbiegającego Madejskiego, ten strzelił, ale jakimś cudem obronił Wróbel! Legniczanie odważniej zaatakowali i zostali za to skarceni w 67. min, gdy szybką kontrę Olimipii wykończył Cieśliński, który w pojedynku sam na sam nie dał szans Ptakowi. Miedź próbowała odwrócić losy meczu, ale bezskutecznie.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ ? MIEDŹ LEGNICA 2:0 (0:0)

Bramki: Ruszkul (49), Cieśliński (67). Żółte kartki: Kłus oraz Łuszkiewicz. Czerowna kartka: Kłus (90 ? za drugą żółtą). Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

OLIMPIA: Wróblel – Woźniak, Staniek, Łabędzki, Banasiak, Rogalski, Kłus, Smoliński, Pawłowski (89 Fafiński), Szczot (37 Ruszkul), Cieśliński.

MIEDŹ: Ptak – Marciniak, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak, Lenkiewicz (72 Szymański), Kasperkiewicz, Nowacki, Madejski (82 Retlewski), Łuszkiewicz (69 Alexandre), Grzegorzewski.

źródło: miedzlegnica.eu