PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Trzy mecze. Miedź o krok od awansu do Ekstraklasy

Przez   /   18/05/2018  /   No Comments

Już tylko trzy kolejki dzielą nas od końca sezonu. Aby Miedź wywalczyła upragniony awans do Ekstraklasy, nie oglądając się na wyniki innych drużyn, w tych trzech meczach musi wywalczyć 4 punkty. W sobotę o godz. 20.00 legniczanie zagrają z Pogonią Siedlce. – Wiemy, że kibice będą nas wspierać i zrobimy wszystko, by wygrać – mówi trener Dominik Nowak.

Przed meczem z Pogonią w Miedzi panuje… spokój. – Presja? Znamy swoją wartość. Oczywiście, jest pokora, ale też i spokój. Trzeba wyjść na boisko i zrobić swoje. Wiemy, że kibice będą nas wspierać i zrobimy wszystko, by wygrać. Patrzymy tylko na siebie, nie liczymy czy ktoś inny wygra czy przegra. Mamy sześć punktów przewagi i wszystko zależy od nas. Wczoraj na treningu Tomi Bożić powiedział mi: trenerze, my chcemy nie tylko awansować, ale też wygrać tę ligę – mówi trener Miedzi. Rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie Miedzi jest jak zwykle bardzo duża. – Fabian Piasecki już wznowił treningi po kontuzji. Zregenerowaliśmy się po trudnym meczu i dalekim wyjeździe do Łęcznej i teraz żyjemy tylko meczem z Pogonią – dodaje Dominik Nowak.

Pogoń w minionej kolejce dość sensacyjnie ograła walczącą o awans Chojniczanką 3:2, a hat-trickiem popisał się napastnik Adrian Paluchowski (na koncie ma już 11 bramek, a jego partner z ataku Dariusz Zjawiński – 7). Po tym zwycięstwie zespół z Siedlec z 36 punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli, ale to tylko 4 punkty przewagi nad miejscem barażowym, więc Pogoń do końca sezonu musi walczyć o punkty i pierwszoligowy byt.

Sędzią sobotniego meczu będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. Ten arbiter w bieżącym sezonie pokazuje średnio 5,21 żółtych kartek na mecz.

Źródło: Miedź Legnica/ miedzlegnica.eu

FOT. MIEDz.TV SCREEn

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1545 dni temu dnia 18/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 18, 2018 @ 3:14 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

80971547209140 (1)

Derby w piątek. Mecz o prymat w regionie

Read More →