LegnickiePole
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Mercedes-Benz pomoże kształcić mechatroników

Przez   /   04/01/2019  /   No Comments

W roku szkolnym 2019/2020 Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze uruchamia kierunek „mechatronika” pod patronatem Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Mechatronicy to specjaliści wykorzystujący w swojej pracy wiedzę z kilku dziedzin: mechaniki, elektroniki, informatyki. Upraszczając nieco można powiedzieć, że zajmują się urządzeniami służącymi do sterowania innymi urządzeniami. Nie mogą się bez nich obyć nowoczesne zakłady – takie jak powstająca w Jaworze fabryka silników Mercedes-Benz. Od sprawnego działania urządzeń mechatronicznych zależy funkcjonowanie firmy.

W grudniu list intencyjny o stworzeniu klasy patronackiej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze podpisali starościna Aneta Kucharzyk, dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska oraz dyrektor generalny Mercedes-Benz Manufacturing Poland Andreas Schenkel. Jeszcze w styczniu w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbędzie się spotkanie dla rodziców, którzy chcieliby kształcić swoje dzieci na mechatroników.

FOT. FACEBOOK.PL/ Mercedes-Benz Manufacturing Poland

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drones-4147149_960_720

Drony nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych

Read More →