Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Medale Pucharu Europy w taekwon-do dla legniczan

Przez   /   15/10/2014  /   No Comments

Z 12 medalami VI Pucharu Europy Seniorów i Juniorów wrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. Do Budapesztu zjechało ponad 600 zawodników z 29 krajów, w tym 9 legniczan. Maciek Żuk, Paweł Dąbrowski i Marcin Blicharski w stolicy Węgier wystartowali w barwach Reprezentacji Polski, a pozostała szóstka w ramach reprezentacji Dolnego Śląska.

Legnicy kadrowicze, dla których start w pucharze był kolejnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata we Włoskim Jesolo, w Budapeszcie wywalczyli 4 medale dla polskiej ekipy. Osiem medali zdobyli legniczanie startujący w reprezentacji Dolnego Śląska. Oto medaliści:

- Szymon Santorowski – brązowy medal w walkach drużynowych,

- Kamila Kolanowska – srebrny w walkach drużynowych i srebrny w układach drużynowych.

W klasyfikacji generalnej VI Pucharu Europy zwyciężyła reprezentacji Polski, wyprzedzając zdecydowanie reprezentację Rosji. Na wysokim 9 miejscu w gronie 72 startujących drużyn uplasowała się reprezentacja Dolnego Śląska.

źródło: UM Legnica