VOSS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Matura. 1190 legnickich uczniów pisze egzamin

Przez   /   04/05/2017  /   No Comments

Około 1190 uczniów ostatnich klas liceów i techników przystąpiło dziś (4 maja) do egzaminu maturalnego. Naukę w szkołach średnich zakończyło kilka dni wcześniej 724 licealistów, w tym 100 absolwentów niepublicznych liceów ogólnokształcących oraz 470 uczniów techników. Sesja egzaminacyjna potrwa do 26 maja.


Absolwenci rozpoczęli maturę o godz. 9.00 obowiązkowym egzaminem pisemnym z języka polskiego. Następnego dnia przystępują do matematyki. Egzaminy z tych przedmiotów, a także z języka obcego nowożytnego zdawane są na poziomie podstawowym. Natomiast wybrany przedmiot dodatkowy – na poziomie rozszerzonym‎. Obowiązkowe egzaminy w części ustnej – egzamin z języka polskiego oraz z języka obcego nowożytnego nie mają określonego poziomu‎.
Każdy absolwent może dodatkowo wybrać maksymalnie 5 innych przedmiotów, które będzie zdawał na poziomie rozszerzonym. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi, określonymi przez szkoły wyższe. Uczelnie wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji. O uzyskanych wynikach na maturze absolwenci dowiedzą się 30 czerwca – w tym dniu odbiorą świadectwa maturalne.
Dla tych zdających, którzy z udokumentowanych przyczyn ‎zdrowotnych lub losowych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w maju, a uzyskali zgodę dyrektora OKE, zaplanowano sesję dodatkową w czerwcu.‎
Sesja poprawkowa tegorocznego egzaminu maturalnego ‎przeprowadzona będzie od 22 do 25 sierpnia 2017r.‎ Dotyczy to tych zdających, którzy przystąpią do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych w maju/czerwcu i nie złożą z wynikiem pozytywnym egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej albo ‎w części ustnej.
Tegoroczni absolwenci wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe będą również zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe: 12 czerwca odbędzie się etap pisemny, 13 czerwca – etap praktyczny dla techników, techników uzupełniających i szkół policealnych, a od 4 do 8 lipca – dla zasadniczych szkół zawodowych.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dsc00541,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Młodzi lubią motoryzację i… legnicką samochodówkę

Read More →