basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Majówka z Funduszami, m.in. w Leszczynie i Dobkowie

Przez   /   17/05/2017  /   No Comments

Po raz czwarty w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, by darmowo lub ze zniżką zwiedzić interesujące miejsca, często docierając w niedostępne dla turystów rejony. Od jutra do niedzieli (18-21 maja) swoje drzwi przed zwiedzającymi otwierają te firmy i instytucje, które skorzystały z funduszy europejskich.

Atrakcje dla całych rodzin przygotowane są aż w 80 miejscach na Dolnym Śląsku. Wystarczy wejść na stronę www.dniotwarte.eu, by zaplanować najbliższy weekend. Zapraszamy m.in. do Huty Szkła w Piechowicach na czarowanie w szkle, na Politechnikę Wrocławską, by wziąć udział w grze miejskiej „Śladami Unii Europejskiej”, na Dworzec Główny we Wrocławiu, by zasiąść na miejscu maszynisty w kokpicie szybkiego pociągu, do Domu Tkacza w Rościszowie, gdzie odbędzie się nauka tkania na krosnach czy do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, by zajrzeć do wnętrza naszej planety.

Podpowiadamy, gdzie jeszcze dzieje się coś ciekawego:

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu – spektakl Magdaleny Miklasz „Tutaj jest wszystko” – opowieść dla całej rodziny o sile dziecięcej wyobraźni, a po przedstawieniu wędrówka po zakamarkach teatru, zwiedzanie sceny, stolarni, magazynu kostiumów.

Przemkowski Park Krajobrazowy – obserwacje ptaków z wieży widokowej, zajęcia przyrodnicze i gry terenowe, a także spotkanie z… krową rasy polska czerwona podczas wypasu oraz piknik pod chmurką z grochówką i bigosem wędkarskim.

Park miejski przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu – nauka tańców europejskich, quizy i turnieje o Unii, zabawy z animatorem, koncert.

Park Bajek w Karpaczu – spotkania z bohaterami dziecięcych bajek, np. z Kopciuszkiem, Jasiem i Małgosią, Calineczką, Królową Śniegu, plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami, a dla odważnych letni tor pontonowy.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa – bezpłatne przejazdy, plaża, łódki i rowerki na stawach, ścieżki rowerowe, możliwość zorganizowania grilla. Organizatorzy zapewniają bezpłatny parking.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego – bezpłatne zwiedzanie najstarszej wrocławskiej uczelni w tym gmachu głównego, Oratorium Marianum, Auli Leopoldyńskiej oraz Wieży Matematycznej, dawnego obserwatorium astronomicznego.

Jeleniogórskie Centrum Kultury przy ul. Bankowej – wycieczka za kulisy sceny teatralnej, odkrywanie tajemnic projektorni filmowej, a także możliwość uczestniczenia w próbie kabaretu „Seniority” i w warsztatach improwizacji tanecznej.

Skansen tradycji górniczych w Leszczynie – bezpłatne zwiedzanie, podążanie ścieżką dydaktyczną Synklina Leszczyny, która obejmuje XVIII-wieczne kamieniołomy wapienia i piaskowca, pokazy średniowiecznych rzemiosł, warsztaty ceramiczne, czerpanie papieru, bicie monety, wytop metalu w piecu tyglowym.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy – warsztaty historyczne i artystyczne, zwiedzanie oleśnickiego zamku z przewodnikiem, poszukiwania skarbu księcia Wilhelma, budowanie pałacu dla księżniczki, kucie broni rycerskiej, przygotowanie chemicznych mikstur z alchemikiem Pepełką.

Zapraszamy! Terminy oraz program poszczególnych wydarzeń można sprawdzić na portalu www.dniotwarte.eu. Poprzednia edycja DOFE cieszyła się dużym zainteresowaniem. W czasie trwania akcji odbyło się blisko 1000 wydarzeń, w których wzięło udział około 200 000 uczestników. Czy w tym roku pobijemy rekord?

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 342 dni temu dnia 17/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 17, 2017 @ 4:01 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

helios_sport_1200x628px_v01_fb_instagram-kopia

Zobacz mecze Ligi Mistrzów na wielkim ekranie!

Read More →