Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ludzie chcą “Czarnych Pól”. Będzie drugi odcinek serialu

Przez   /   07/01/2019  /   No Comments

Z początkiem lutego ruszy publiczna zbiórka funduszy na drugi odcinek serialu kryminalnego “Czarne Pola” w reżyserii Przemysława Wojcieszka z udziałem aktorów Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Pilot przed świętami trafił do osób, które wsparły jego powstanie stosownym datkiem. Dla wszystkich dostępny jest trailer “Czarnych Pól”. Zobaczcie!

Trup dociekliwego prawnika z dziurą wielkości pięści w plecach. Przedsiębiorczy proboszcz z podejrzaną przeszłością i cynicznym stosunkiem do Kościoła. Potężny kombinat zatruwający okolicę i dzieci umierające na białaczkę. Dwóch nieskorumpowanych policjantów, którzy próbują wyjaśnić, co się dzieje. Tak wygląda sytuacja zarysowana w “Zdrowaś Mario”, czyli zrealizowanym za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki pilocie serialu “Czarne Pola”. Do Przemysława Wojcieszka spływają sygnały, że są ciekawi dalszego ciągu. Chcą to oglądać. Za nieco ponad trzy tygodnie w portalu crowdfundingowym PolakPoltrafi.pl ruszy zbiórka na drugi odcinek. Będzie nosił tytuł “Patriarcha”.   

W już gotowym, nakręconym na legnickim Nowym Świecie odcinku zagrało trzech aktorów Teatru Modrzejewskiej: Albert Pyśk, Mateusz Krzyk i Paweł Palcat. Wojcieszek zapowiada wprowadzenie czterech nowych postaci (dwóch głównych i dwóch pobocznych). Od dawna wiadomo, że jedną z nich ma kreować Sylwia Boroń, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wojcieszek ujawnił, że do ekipy dołączy też Wiesław Cichy, wrocławski aktor związany kiedyś z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy (można go obecnie oglądać w “Popiele i diamencie. Zagadce nieśmiertelności” Marcina Libera).

Rok temu Przemysław Wojcieszek obiecywał ciekawą kryminalną intrygę opowiedzianą w stylu “In Treatment”, a w tle portret skorumpowanej lokalnej społeczności, przeżartej złem i gnijącej od środka. “To naszym zdaniem najlepiej napisany polski serial kryminalny w historii” - pisał w kwietniu 2018 r, gdy w portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. ruszała zbiórka 15 tys. zł na realizację pierwszego odcinka. Produkcja miała być, z założenia, bezkompromisowa. A w konsekwencji musiała być także niezależną. Wojcieszek zgadywał, dlaczego komercyjne stacje telewizyjne nie były zainteresowane jego projektem. Przekonywał: “Opowiadamy o świecie, o którym nie dowiecie się z mediów, bo media zajęte celebrytami mają gdzieś skorumpowanych urzędasów, pazernych księży, zaćpane metaamfetaminą młode matki. Nie zobaczycie tego w rodzimych serialach wykastrowanych przez obyczajową albo korporacyjną cenzurę. My opisujemy świat, który gnije po powierzchnią znanej nam rzeczywistości, czekając na odpowiednią chwilę, aby eksplodować” .

FILM YOUTUBE.Pl/ CZARNE POLA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

objazd

Remont przejazdu kolejowego na ul.Chojnowskiej w Legnicy

Read More →