AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

LPWiK pokazało ciekawym, skąd woda w kranie

Przez   /   22/05/2017  /   No Comments

Ponad 300 osób odwiedziło Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich (18-19 maja). W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Wodociągowe ciekawostki – Poznaj Zakład Produkcji Wody”.

Przez dwa dni Zakład Produkcji Wody, ale też laboratorium, salę edukacyjną, wodomierzownię czy samochody specjalistyczne oglądały głównie dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół z Legnicy i okolic.

Ciekawi wiedzy otrzymali odpowiedzi na pytania:- Skąd bierze się woda w kranie i czy picie wody prosto z kranu jest bezpieczne?

Grafik rezerwacji został wypełniony bardzo szybko po informacji, że LPWiK drugi rok z rzędu bierze udział w akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Legnicka spółka komunalna ma się czym pochwalić i co pokazać, również dzięki temu, że pozyskała znaczne kwoty pieniędzy inwestycyjnych z Unii Europejskiej.

Zwiedzający byli zachwyceni tym, co zobaczyli. Atrakcje nie skończyły się jedynie na oglądaniu pracy „wodociągów”, bo na koniec czekały na nich także gry, zabawy i specjalne gadżety.

Źródło: Urząd Miast w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1290 dni temu dnia 22/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2017 @ 9:42 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →