VOSS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lokatorka okazała się wandalem i złodziejką

Przez   /   11/05/2017  /   No Comments

Za uszkodzenie oraz przywłaszczenie powierzonego mienia odpowie 22-letnia mieszkanka Legnicy. Kobieta przez blisko 2 miesiące wynajmowała mieszkanie, które następnie zdemolowała i opuściła zabierając ze sobą mienie należące do właściciela lokalu. Przestępstwa jakich się dopuściła młoda kobieta zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje czyny kobieta będzie teraz odpowiadała przed sądem.


Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że osoba, której wynajął mieszkanie dokonała jego zdemolowania. Ponadto wynajmująca mieszkanie 22-letnia kobieta opuszczając lokal zabrała ze sobą mienie należące do zgłaszającego.

Kiedy właściciel mieszkania nie mógł nawiązać kontaktu z 22-letnią kobietą, udał się do na miejsce, gdzie zastał zdewastowane mieszkanie. Zauważył także brak mienia w postaci dwóch telewizorów oraz sprzętu AGD. Straty jakie oszacował zgłaszający opiewają na łączną kwotę 9 tys złotych.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta przez okres dwóch miesięcy wynajmowała mieszkanie po czym nie informując wcześniej właściciela o rezygnacji z najmu opuściła lokal. Przed tym faktem 22-latka dokonała zniszczenia mebli i wyposażenia mieszkania. Kobieta zniknęła zabierając ze sobą dwa telewizory oraz sprzęt AGD.

W toku wykonywanych czynności procesowych policjanci namierzyli adres pod którym przebywała kobieta. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przedstawili kobiecie zarzuty przywłaszczenia oraz zniszczenia cudzej rzeczy.

Przestępstwa te zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz młoda kobieta za swoje czyny będzie odpowiadała przed sądem.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda/ Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM/ weinstock

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 378 dni temu dnia 11/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 11, 2017 @ 3:32 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

matka-kurka-drop-3

Prokuratura odmówiła Matce Kurce. Bloger donosi dalej

Read More →