saturn
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lista hańby narodowej. Na niej nazwisko Szymańskiej

Przez   /   14/07/2017  /   No Comments

Posłanka Ewa Szymańska podpisała się pod projektem ustawy o Sadzie Najwyższym, która łamiąc Konstytucję, skraca kadencję sędziów i ostatecznie znosi kluczową w systemach demokratycznych zasadę trójpodziału władzy. Nazwisko legnickiej posłanki wraz z nazwiskami 48 pozostałych wnioskodawców zostało wciągnięte na  Listę hańby narodowej. – Czy się wstydzę? Pan żartuje – komentuje Ewa Szymańska.

Zamach Lipcowy – tak Platforma Obywatelska nazywa trzy ustawy PiS-u (o KRS, sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym) zmierzające do przejęcia przez polityków bezpośredniej kontroli nad sądami w Polsce. Kluczowa dla przyszłości demokracji ustawa o Sądzie Najwyższym, który m.in. zatwierdza wyniki wyborów, została wczoraj wniesiona do Sejmu przez grupę 50 posłów Prawa i Sprawiedliwości. W gronie wnioskodawców jest Ewa Szymańska. Jedyna z okręgu legnicko-eleniogórskiego.

Platforma umieściła jej nazwisko na Liście hańby narodowej.  Podobne zestawienia publikują też inni. Wnioskodawców ustawy o Sadzie Najwyższym nazywa się “grabarzami wolnych sądów w Polsce”. “To jest lista hańby. Zapamiętajcie i udostępniajcie. Będą za to odpowiadać. Dziwnym trafem nie ma tu Kaczyńskiego i jego świty” – pisze na swoim  Twitterze Grzegorz Furgo, poseł Nowoczesnej. Ewa Szymańska jest też na liście rozpowszechnianej przez Komitet Obrony Demokracji, obok 48 innych posłów i posłanek z PiS-u.  Opozycja zapowiada, że w przyszłości moga się spodziewać procesu karnego o zamach stanu. “Muszą ponieść za to odpowiedzialność” – czytamy na stronach Nowoczesnej.

- Lista wstydu? Nic o tym nie wiedziałam – mówi Ewa Szymańska. Platformie radzi, by wstydziła się sama za siebie.

Dlaczego posłanka z Legnicy podpisała się pod projektem ustawy o Sądzie Najwyśzym?

- Zgadzam się w stu procentach z tym, co dzisiaj na konferencji prasowej mówił prezes Jarosław Kaczyński – odpowiada.- Sądy w Polsce działały źle. Trzeba to naprawić.

FOT. TWITTER/ PLATFORMA NEWS, GRZEGORZ FURGO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 340 dni temu dnia 14/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 14, 2017 @ 7:53 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Kamienna na Zakaczawiu

Postępy rewitalizacji na Zakaczawiu

Read More →