Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Leszczyńska w remoncie. Drogowcy kładą asfalt

Przez   /   11/12/2018  /   No Comments

Na wyłączonej z ruchu jezdni zachodniej wyłożona została już warstwa wiążąca asfaltu. Niebawem zakończy się przebudowa tej ważnej miejskiej arterii.

Na jezdni zachodniej do wyłożenia została jeszcze warstwa ścieralna asfaltu. Potem trzeba wymalować na niej oznakowanie poziome. Przypomnijmy, że na jezdni wschodniej, po której teraz jeździmy, wylane już zostały wszystkie warstwy asfaltu.
Zakres całej inwestycji obejmuje: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.
Przetarg na przebudowę ul. Leszczyńskiej na odcinku od mostu nad Czarną Wodą do ul. Głogowskiej wygrała firma Budrim. Koszt wyniesie ok. 3,52 mln zł. Był to już drugi przetarg. Pierwszy pod koniec minionego roku został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen.
Przypomnijmy, że przy ul. Leszczyńskiej w zeszłym roku zbudowana została stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na ul. Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Leszczyńskiej z Łokietka i Ścinawską.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 189 dni temu dnia 11/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 11, 2018 @ 3:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →